teleflex sistemde sorun

piriulutan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
geçen hafta teleflex sıralı sistem taktırdım. araç astra g. z16xe motor. otomatik vites. şimdi sıkıntıma gelelim.

araba bildiğiniz gibi 4 vites. 1 ve 2 güzel 3 vitese geçince 4000 - 4500 devirden yukarı çıkmıyor. silkeleme başlıyor ve motor ışığı yanıp sönüyor. gazdan ayağınızı çekince silkeleme duruyor ve ışık sabitleniyor ama araba tekliyerek çalışıyor. taki arabayı stop edip çalıştırana kadar sorun devam ediyor. stop edip çalıştırınca ışık sabitleniyor ve tekleme düzeliyor. ama yine 3 ve 4 viteste aynı devire gelince sorun tekrar baş gösteriyor. fakat bu sorunlar benzine geçince düzeliyor sadece motor lambası yanık kalıyor. ama çekişteki sorundan eser kalmıyor.tech 2 ye bağlayınca önce 3 silindirde ateşleme sorunu dedi. silince ısıtılmış ısıtıcı arızası dedi onuda silince sıralı ateşleme arızası dedi. şimdi çok acil yardımlarınızı bekliyorum. şimdiden teşekkürler

fluminense

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benzinde çıkması eli kulağında olan ateşleme sorunlarınız lpg ile gün yüzüne çıkmış gibi geldi bana..

neonder

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.ida-marine.com
benzinli çalışan araçlarda ateşleme sisteminin %30 çalışması yetiyor. fakat gazlı sistem % 70-80 oranında güçlü ateşlemeye ihtiyaç duyuyor. buji kabloları yada indiksyon bobini buji sanırım arıza.

piriulutan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
buji olması imkansız 2000 km önce değiştirdim. bir opel servisiyle konuştuğumda bana sibopların değişmesi gerektiğini söylemişti. acaba sadece ateşleme bobini değişse yeterli olur mu

neonder

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.ida-marine.com
sibop çok mantıksız geldi bana açıkçası. benzindede yapardı bence sibop sorunu olsa. ateşleme ile ilgili bir arıza var yakında başka bir servisede gösteriniz.

serkan-g

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
takandan takana değişiyo lpg sistemleri.bendede aynı marka var ama sorun yaşamadım çok şükür.tekrar götürün bence aracı.çözmek zorundalar.garanti kapsamında.

piriulutan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
180 tl ise birşey değil kabul edilebilir bir rakkam. ümraniyede başak otogazda taktırıyorum. allahları var iyi insanlar ve yardımcı olmaya calışıyorlar. bu gece arabayı bıraktım yarın çözmeye calışacaklar. ama onların teşhiside aynı. ateşleme bobini diyorlar. bir tane bulsak deneyeceğiz. bakalım yarın inşallah hallederler