1.4 t benzin hangi marka yağ uygun

gokhan33tr

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
hocam kktc de bulunduğum için çok fazla seçenek yok, motul dexos 1 gen 2 buldum fakat yağın numarasını uygun görmediğimiz için kullanmadık. motul ana bayii de 0w20 vardı. dexos2 5w30 yerine dexos 1 gen 2 0w20 kullanmak daha mı mantıklı ona göre tekrar yağ değişimi yapmayı düşünebilirim. aracım 2014 model astra j 115 bin kmde tüm servisleri yetkili serviste yapılmış sadece son servis özelde yapılmış sonrasında ben satın aldım.

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Gökhan bey, viskozitesi tutmayan bir yağ kullanmaktansa bu yağı kullanmak mantıklı. Astra J kasalar ülkemizde ilk satışa başladığında önerilen yağ Dexos 2 serisiydi, sonrasında piston kırma olayları yaşanınca Dexos 1 Gen 2 kullanılmalı diye servislere bilgi geçmişler. Sanayilerde bile birçok usta halen Dexos 2 koyulması gerekiyor diyor. Sizin durum biraz karışık 20*20 veya 0*20 bu motor için öneriliyormu onu bilemiyorum. Bu nedenle kaş yapacağım derken göz çıkartmamak lazım. Unutmayınız ki yağ ile ilgili yapılan hatalar motorda geri dönmesi zor arızalara sebep olabilir.

• Beğen
Tepkiler: Kaan.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Gökhan bey, viskozitesi tutmayan bir yağ kullanmaktansa bu yağı kullanmak mantıklı. Astra J kasalar ülkemizde ilk satışa başladığında önerilen yağ Dexos 2 serisiydi, sonrasında piston kırma olayları yaşanınca Dexos 1 Gen 2 kullanılmalı diye servislere bilgi geçmişler. Sanayilerde bile birçok usta halen Dexos 2 koyulması gerekiyor diyor. Sizin durum biraz karışık 20*20 veya 0*20 bu motor için öneriliyormu onu bilemiyorum. Bu nedenle kaş yapacağım derken göz çıkartmamak lazım. Unutmayınız ki yağ ile ilgili yapılan hatalar motorda geri dönmesi zor arızalara sebep olabilir.
1.6 benzin dizel bütün motorlar dexos 2 dir aynı keza eski motorlarıda dexos 2 dır küçük hacimde sadece bu 1.4 t ler için yeni olarak dexos 1 gen 2 cıktı hasip ustadinda dediği gibi piston ve motor ici sorunları yaşamamak için

gokhan33tr

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
bilgi için teşekkürler, bu durumda bir süre kullanıp dexsos 1 gen 2 5w30 tedarik edip değiştirmekte fayda var