1.6 Dizel Araç Sahipleri Sorum Sizlere

Mustafa Feyzi

Emektar Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Astra 1.4 t aracım manuel. Kayseriden istanbula 785 km yol geldim. Araçta 4 kişi bagaj dolu 5.7 ortalamayla geldim. Tam 300 lira benzin (44 litre) tükettim 110 u geçmedim. Bu kriterlerde aracım 1.6 dizel manuel olsaydı tecrübelerinize dayanarak ne yakardı? Ciddi ciddi aracı satmayı istiyorum artık. 110 u geçemiyorum geçsem 6.0 değerleri görmeye başlıyor. Satıp 1.6 dizel arabaya binmek bize ne kazandırır, ne kaybettirir ? 1.6 dizeller 120 ile giderken 2000 devirde giderken bizim araçlarımız 120 de 2400 devirlerde gidiyor. Her türlü önerilerinize açığım tecrübelerinize ihtiyacım var.

Murat

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Hocam arabanızın yakıtı çok iyi bence güle güle kullanın bende 1.6 cdti kullanıcısı olarak söylüyorum İstanbul Kastamonu arası 600km 5.6 ile gittim ortalama hız 120_150 arası şuan şehir içi 8 lt yakıyor ist trafiği ve kısa mesafe olduğu için

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Mustafa Feyzi

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Hocam halinize sukredin sehir ici ortalamam 12 civarinda :)

• Beğen

goktasoktay

VIP Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mustafa bey bence 1.4t için gayet iyi veriler gibi geldi bana. Kullanan arkadaşlar da yorum yapar bu konuda ama veriler güzel bence. Maliyet meselesine gelirsek, yakıt çok çok pahalı maalesef. Dizel de benzinle aynı fiyata yaklaştı. Ben uzun yolda 5 lt nin bazen biraz altında bazen de biraz üstünde şeklinde veri alıyorum. Genelde 122 ya da 118 ile sabitlerim.
Eğer ki bütçeniz uygunsa, bir haftalığına bir araç kiralayın, kendiniz test edin. Hafta sonu da yakın bir yere gidip gelirseniz kısa bir uzun yol testi de yapmış olursunuz. Şunun için söylüyorum, tüketim gerçekten kişiden kişiye değişiyor. Bir arkadaşımda da aynı araçtan var, bizim uzun yol verilerini şehir içinde de alıyor, nasıl yapıyor anlamış değilim [emoji1]

Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

• Beğen

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Eğer sık sık uzunyol yapıyorsanız 1,6 (Dizel) ya mutlaka geçmelisiniz..Hem sizi yormaz,hemde cebinizde daha fazla para kalır...

• Beğen

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Araca lpg taktirin dizelin parasal olarak altina dusersiniz

• Beğen

goktasoktay

VIP Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet, zafer beyin dediği gibi lpg de düşünülebilir. O da bir seçenek. Benim gibi uzun kışları olan, gece soğuğu fazla olan bir yerde yaşamıyorsunuz. İlk arabam lpg liydi, kışın lpg den çok benzin alıyordum.
Hem de sizi bilmediğiniz bir ikinci el arabayı almak zorunda da bırakmaz..

Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

• Beğen

Mustafa Feyzi

Emektar Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Değerli yorumlarınız için çok teşekkür ederim. Lpg yi asla düşünmüyorum. Kiralama fikri çok mantıklı gerçekten hiç düşünmemiştim. Bide anladığım kadarıyla j kasanın dizelleri diğer markalara göre bir tık fazla yakıyo sanki.