1.7dti corsa vs. 1.3cdti

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan Mel-a-ku
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Mel-a-ku

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1.7dti : 2003 model, 90.000 km , 16" Mam Çelik jantlar , 205 40 16 Marshall V desen Lastik, -3.5cm yaylar, Düz Vites

1.3cdti : 2004 model, 130.000km , 15" CMS çelik jantlar , 195 50 15 H desen Lastik, Easytronik vites.

Not: iki araçta motor donanımı stock.

sonuç 1.7 corsam rezil oldu. bariz bir şekilde 1.3 corsa önde götürdü.

:sorry: :( :confused: bütün bu duyguları yaşıyorum..

testi; boş, hafif rampa, uzun bir yolda, trafige kapalı bir yerde denedik.

slm arkadaşım bendede 2003 corsa 1.7dti war 1,3 dizel puntoyla denedik ki benim bildiğim corsanın 1,3 cdti hemen hemen aynı motor 100 e kadar kafa kafaya gittik 100 den sonra ben uzadım (trafiğe kapalı alanda?

ben bunu deneyeli henuz 1 saat olmadı. ve gerçekten çok şaşırdım. kadrana bakamadım o an ama muhtemelen biz de 100 ü geçemedik. denediğimiz yer o kadar uzun değil. ve gerçek değerler olması için 1. vites te hafif hafif yanyana giderken gazladık. yani denememiz kalkış olarak ta yapılmadı. kalkış olsaydı belki kötü kalkmışım derdim ama hem vites geçişlerim iyiydi. hemde rolling yaptık zaten.

jantların ağır ve lastiklerin de tabii ki geniş olduğu için(.yanaktan o kdr farketmemiş)

ben bunu deneyeli henuz 1 saat olmadı. ve gerçekten çok şaşırdım. kadrana bakamadım o an ama muhtemelen biz de 100 ü geçemedik. denediğimiz yer o kadar uzun değil. ve gerçek değerler olması için 1. vites te hafif hafif yanyana giderken gazladık. yani denememiz kalkış olarak ta yapılmadı. kalkış olsaydı belki kötü kalkmışım derdim ama hem vites geçişlerim iyiydi. hemde rolling yaptık zaten.

büyük geçmiş olsun:))

geçmiş olsun ...

cdti easytronik tam otomatik değil ki ama ? manuelde kullanıyorsa senden daha hızlı vites atacaktır. İkiside düz vites, orjinal jantlarla olsa hangisi geçer acaba?

easytronic olması bi eksi değildir

Geri