1 Aylık OPELİM KAZA {takla }

Desamejante

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle herkese merhaba.1 ay önce aldığım 1999 model Opel Corsa B ile bugun malesef kaza yaptım.Çok şükür ki arkadaslarımda ve bende sağlık açısından bi sıkıntı yok.Opel gerçektende sağlam yapmış arabayı.Virajı alamayıp orta refüje girdim malesef ve takla attık biraz.Bu benim ilk kazam arabada kasko falanda yok malum.şimdi sormak istedigim kaporta masrafı 2500 çıktı.bu arabayı komple boyamak ne kadar tutar küçük bi araba 1000 lirayı bulur diyenler var.Motor aksamında sorunda var galiba sanayide kaportacı 5000 i gözden çıkar dedi.Arabayı kazalı halde kaça satarım.Bu işten anlayan abilerim lütfen yardımcı olun..
http://www.akcakocapostasi.com/gunc...te-ogrencileri-kaza-yapti-1-yarali-h2091.html buda kazayla ilgili haber

3000 liraya mercedes servisinde boyatırsın mercedesini. el kadar arabaya 1500 lira boya masrafı çok bile. 2500 kaporta masrafıysa en baba boyayı attırsan 1500 lira

Öncelikle çok geçmiş olsun, kazanıza üzülmekle beraber ciddi yara almamanıza sevindim. Boya için daha uygun fiyatlar alabileceiğiniz düşünüyorum. İlave olarak aracı yaptırıp satmanızı tavsiye ederim. Kazalı satarsanız yok pahasına gider. En ucuz yollarla toplatıp satarsanız daha az zarar edersiniz diye düşünüyorum ama tabi ki fiyat alıp bir muhasebesini yapın bence. Satış fiyatınızdan masraflarınızı düştüğünüzde ulaştığınız rakam kazalı fiyatından yüksekse tamir ettirin, aksi bir durumda hiç uğraşmayın olduğu gibi verin derim.

Geçmiş olsun buna şükür demek gerek. Şahsi fikrim ben toplama yada yaptırma ile uğraşmam. Satarım o şekilde sanayi de sürünmeye gerek yok.

Geçmiş olsun. Görünüşe göre bazı yerler doğrultulup çekiçlenip boyanacak. Tanıdığınız kaportacı varsa yerine göre çıkma parça, el işçiliği+boya ve diğer yerlere yüzeysel bakım yapılarak satılabilir. Tanıdık yoksa çıkarda çıkar haberiniz olsun.

Malesef tanıdığım yok gurbette üniversite öğrencisiyim.Düzcede tanıdık kaportacı bilen varsa yardımcı olursa oldukça sevinirim.Şehir küçük olduğu için aracı alacak kişi sayısı tahminim fazla çıkmaz.Zaten buralarda doğru düzgün kaportacıda yok gibi.şu soruları cevaplarsanız sevinirim.
1-Arabayı çekiciyle yada araç taşıyıcısıyla düzceden kayseriye götürme imkanım varmıdır.Varsa ne kadara maal olur.
2-araç piyasası 14 13.500 lerde.Km 167.000 de aracı yaptırsam ne kadara satarım.
3-Araç sağ kısmında pek bi ezilme yok sadece çizik var.Sol kısım sıkıntılı.Kaportacı bu aracın komple dösemeleri sokulmesi lazım dedi.durum biraz büyük galiba.Aracı 5000 gibi bi rakama toplarsam normal midir ?
4-Aracın işçiliği sırf 2 ay kaportası sürer diyen bi kaportacı vardı.Malum havalar soğuk elimdede işlerim var.Şubatın başında hallederim kaportasını.Boyasıyla falan ne zamana gelir bılmıyorum.Havalar soğuk boya kurumaz hemen dedi.

Bu ilk kazamdı ve bayağa sıkıntılı büyük bi kaza geçirdik.Allah tan arkadaslarıma ve bana bi zarar gelmedi.Yardımcı olacak arkadaslara simdiden tesekkür ederim.

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 13:53 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 13:50 ----------

Öncelikle çok geçmiş olsun, kazanıza üzülmekle beraber ciddi yara almamanıza sevindim. Boya için daha uygun fiyatlar alabileceiğiniz düşünüyorum. İlave olarak aracı yaptırıp satmanızı tavsiye ederim. Kazalı satarsanız yok pahasına gider. En ucuz yollarla toplatıp satarsanız daha az zarar edersiniz diye düşünüyorum ama tabi ki fiyat alıp bir muhasebesini yapın bence. Satış fiyatınızdan masraflarınızı düştüğünüzde ulaştığınız rakam kazalı fiyatından yüksekse tamir ettirin, aksi bir durumda hiç uğraşmayın olduğu gibi verin derim.[/QUOTE

Allah razı olsun saolun.Öncelikle sizin gibi düşündüm.yani bu halde satsam çok para vereceklerini düşünmüyorum.En iyisi yaptırmak sanırım.zaten zarardayız ama yaptırıp satmak daha mantıklı geliyor.

altı güneş görmüş arabaya binilmez

Basit bir hesap yapalım;

13.000 deyip 12.500'e verebileceğinizi ve 5.000 masraf edeceğinizi düşünelim. Demek ki aracınızın şu haliyle 7.500 veya daha yukarı satabilecek olursanız tamir etmek gereksiz olacak. Bana sorarsanız 7.000 bile olsa verin, 500 lira için uğraşılmaz sinir stres sahibi olursunuz. Ama araca tutar da 5.000 - 6.000 derlerse bence yaptırın. Bu tip konularda duygusal davranmanın hiç anlamı yok, konu tamamen ticarete dönmüş durumda şuan. Bence iyice araştırıp fiyat almadan tamirata kalkışmayın.

Burda önemli olan yaptırdıktan sonra bu arabayı kaça satarım ? 10 11 e rahat gidermi

Geçmiş olsun. Cana geleceğine mala gelsin sıkıntı etmeyin. Asıl meseleye gelirsek yaptırırsanız 8-9.000 bu şekilde satabilirseniz 4-5.000 anca. 5.000 harcamaya bence değmez.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri