1 Aylık OPELİM KAZA {takla }

Geçmiş olsun. Cana geleceğine mala gelsin.

Gurbette sanayide ustalarla uğraşmak çok zordur. Katil bile olur insan. Ya bir tanıdık olmalı ya da işten iyi anlamalı. Sanıyorum sen de ikisi de yok. O nedenle bu haliyle iyi bir fiyat veren olursa satarım.

Aracın piyasası 12-13 gibiyse ve 5 bin masrafı varsa 7 bine kadar veren çıkarsa satılabilir. Sonuçta olan olmuş. Çok büyük zararlar edilmiyorsa uğraşmaya değmez. Şahsen ben en az 2 bin TL cebime kalmadıkça uğraşmam.

Yürüyende de sıkıntı var. Büyük darbe almış, ardından yan yatmış. Taşıyıcı, porya vs. de yamuktur, şaşeciye gitmesi gerek. Direksiyon kutusu da %90 bozuktur, belki şanzumanda. Salıncak vs. basit işler.

Boya var, boya var. Tamamına kaliteli boya için 1500tl uygun fiyat. Ama boya kurumaz vs. dediğine göre, fırınsız bir dükkan. Kayseriye çektireceğinize, İstanbul çok daha yakın.

Malesef tanıdığım yok gurbette üniversite öğrencisiyim.Düzcede tanıdık kaportacı bilen varsa yardımcı olursa oldukça sevinirim.Şehir küçük olduğu için aracı alacak kişi sayısı tahminim fazla çıkmaz.Zaten buralarda doğru düzgün kaportacıda yok gibi.şu soruları cevaplarsanız sevinirim.
1-Arabayı çekiciyle yada araç taşıyıcısıyla düzceden kayseriye götürme imkanım varmıdır.Varsa ne kadara maal olur.
2-araç piyasası 14 13.500 lerde.Km 167.000 de aracı yaptırsam ne kadara satarım.
3-Araç sağ kısmında pek bi ezilme yok sadece çizik var.Sol kısım sıkıntılı.Kaportacı bu aracın komple dösemeleri sokulmesi lazım dedi.durum biraz büyük galiba.Aracı 5000 gibi bi rakama toplarsam normal midir ?
4-Aracın işçiliği sırf 2 ay kaportası sürer diyen bi kaportacı vardı.Malum havalar soğuk elimdede işlerim var.Şubatın başında hallederim kaportasını.Boyasıyla falan ne zamana gelir bılmıyorum.Havalar soğuk boya kurumaz hemen dedi.

Bu ilk kazamdı ve bayağa sıkıntılı büyük bi kaza geçirdik.Allah tan arkadaslarıma ve bana bi zarar gelmedi.Yardımcı olacak arkadaslara simdiden tesekkür ederim.

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 13:53 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 13:50 ----------

Öncelikle çok geçmiş olsun, kazanıza üzülmekle beraber ciddi yara almamanıza sevindim. Boya için daha uygun fiyatlar alabileceiğiniz düşünüyorum. İlave olarak aracı yaptırıp satmanızı tavsiye ederim. Kazalı satarsanız yok pahasına gider. En ucuz yollarla toplatıp satarsanız daha az zarar edersiniz diye düşünüyorum ama tabi ki fiyat alıp bir muhasebesini yapın bence. Satış fiyatınızdan masraflarınızı düştüğünüzde ulaştığınız rakam kazalı fiyatından yüksekse tamir ettirin, aksi bir durumda hiç uğraşmayın olduğu gibi verin derim.[/QUOTE

Allah razı olsun saolun.Öncelikle sizin gibi düşündüm.yani bu halde satsam çok para vereceklerini düşünmüyorum.En iyisi yaptırmak sanırım.zaten zarardayız ama yaptırıp satmak daha mantıklı geliyor.

Kardeşim geçmiş olsun öncelikle Düzcede opelden anlayan tanıdık usta var mutlaka ya kendi yada tanıdığı kaportacıda vardır.Yaptırmaya karar verirsen
adını ve telefonunu verebilirim

Öncelikle geçmiş olsun. O araba en az 5000 TL yer, inan bana fazlası olur eksiği olmaz, çünkü Opel'in orijinal parçaları pahalıdır, üstün körü, çıkma parçalarla yapılan arabayı da arabadan anlayanlar almaz. Eğer yaptırmaya kalkarsan aracını mutlaka robota sokmalısın, zira aracın altındaki hasar yabana atılacak kadar basit değil. Keşke aracın kaportasında daha fazla hasar olaydı da alt takımında hiç hasar olmasaydı. Ustaların dediği gibi iyi bir şey için o aracım döşeme aksamı mutlaka sökülmeli, sökülmeden yapılırsa boya aşamasındaki zımpara tozları, ustaların, çırakların kirli elleri döşemeleri berbat eder. Ben boya isteyen arabamı birazda bu nedenle sattım :(.

Geçmiş olsun, Allah beterinden korusun.

Oncelikle gecmis olsun, ancak anladigim kadariyla arabanin alt takimlari sasesi jantlari dingili bile elden gececek, motor ve sanziman konusunda da sorunlar oldugunu kaportaci soylemis, o nedenle arac ile ilgili bence en saglikli yol trafik sigortasina basvurmak olacaktir.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Geri