119103

gokmen52

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arıza 119103 kodu bu çıkıyor nedir bu allah aşkına

tansugurler

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.egeopel.com
gaz ve fren pedalından arıza kodu belli olmaz yanlış ve böyle bir arıza kodu yok zaten opel de

tirbik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hocam bu kodu bilmeyen yok. bi formu tara istersen gaz fren olayıda var. ve bu problem hala çözülemiyor. servisin yaptığı rölanti yükseltmek ama işe yarıyor.

tansugurler

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.egeopel.com
hocam bu kodu bilmeyen yok. bi formu tara istersen gaz fren olayıda var. ve bu problem hala çözülemiyor. servisin yaptığı rölanti yükseltmek ama işe yarıyor.
gaz fren olayını ben iyi bilirim fakat arıza kodu benim önüme hiç çıkmadı heleki tech2 de hiç çıkmadı onun için bilgim yok ama araştırıp sonucu bir konu başlığında açıklarım

tansugurler

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.egeopel.com
ama 1193 arıza kodu var yakıt basınç hattı sorunu aradaki 10 rakamı fazla araştırıyorum

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
rıza P1191 olarak okunuyor ve bu yakıt basıncı düşüklüğü sorunu Raildruck,
Burda bu ya yakıt kaynaklı olabildiği gibi aynı zamanda commonrailbasınc sensoru arızası da olabilir...burda enjektörlere dağıtım yapan ana basınc borusunun sağında ve solunda sensorlar var biri basınc ölçer diğeri basınc regulatörü...burda büyük ihtimal ön kaputtan bakınca sağdaki soketi yukarı baakan basınc valfında sorun var ve sanırım O_ringi değişme ile kuratarırsın kaçırırıyordur parça pahalı O-ringi değime ile kurtarırsın..
ama dediğim gibi yakıt kaliteside olabilir

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
parça bu
0281002507_lit.gif

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
ama 1193 arıza kodu var yakıt basınç hattı sorunu aradaki 10 rakamı fazla araştırıyorum

tansu usta, sondaki 03 rakamı arızanın versiyonu şimdi p1191 yakıt basınç hattı arızası iken, p1191 yakıt basınç hattı alçak hatasıda oluyor aynı zamanda tech2 ile bunun hangisi olduğunu anlamanız için sondaki 2 rakam değişiyor...

P1191 Fuel Metering Solenoid Valve Circuit Range/Performance
P1191 Rail Pressure Range/Performance
P1191 Rail Pressure Low Pressure

örnek verdim p1191 tam 3 farklı arıza gösteriyor tech2 bunun hangisi olduğunu sondaki değişen 2 rakam ile anlıyor.