15 yaş üstü araçlar tarihe mi karışacak?

LND

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
5-10 sene önceki gibi 20 yaşı aşan araçlara vergi indirimi deyip 0 araçlara teşfik verecekler.
daha önce 20 yaşı 4.000tl den sayıp almışlardı.amaç hurdaya cıkmış araçları toplamak---şahin doğan serçe falan filan

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet durum doğru trafikten çekilsin isteniyor,fabrikaların baskısı da çok yüksek sigortacılarında,zengininde, devlet de zaten koymak için kutu arıyor...
ama bende istemem eski arabaya bineyim de...para olsa zaten binmem...e madem avrupa olsun diyosun,yap maaşımı avrupa düzeyi,yap yolumu...
rabbena hep bana yav..

nightknight

Kayıtlı Kullanıcı
28-Giresun
Siteyi ziyaret et
5-10 sene önceki gibi 20 yaşı aşan araçlara vergi indirimi deyip 0 araçlara teşfik verecekler.
daha önce 20 yaşı 4.000tl den sayıp almışlardı.amaç hurdaya cıkmış araçları toplamak---şahin doğan serçe falan filan
Bu defa büyük vurgun var galiba kuşlarla yetineceklerini pek sanmıyorum:mad:2 baliye saman alıp arabayı gömecem.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Bendeki arabaların en yenisi 16 yaşında, iki emekli maaşıyla sıfır araba almamız artık hayal olduğu için ben onlara halen "sıfır" araç muamelesi yaparak gözüm gibi bakıyorum. (sat o zaman diyebilirsiniz, değerini verene hemen satarım ama millet artık ölü soyucu olmuş, kendi malını altın ile tartanlar başkasının malına hurda gözü ile bakıyorlar :( ).
90 model kuş serisi araçlarda Mercedes, BMW, ......, Opel gibi araçları aynı kefeye koymak yanlış. İktidar olarak maçan sıkıyorsa belli bir standartlar belirlersin, istisnasız bütün araçları bu standartlara göre muayene ettirirsin, sınıfı geçen yoluna devam eder geçemeyen sınıfta kalır, ama bu muayenelerde adam kayırmayacaksın, muayenelerin adam gibi yapılmasını sağlayacaksın, muayenede hafif kusurlu saydırdığın araçlara muayene çıkışında mesela "cam filmi yasak" deyip ceza yazdırmayacaksın, yasak dediğin aksesuarları kullanan araçları muayenede ağır kusurlu sayacaksın, kontrollerde ve muayenelerde aaa bu araba polis arkadaşın, subay arkadaşın, hakimin, savcının ........ sayın vekilimin diye arka çıkmayacaksın. Sen devlet olarak görevini en iyi şekilde yaparsan bizler de seni mahcup etmeyiz, elimizden ne geliyorsa yaparız.

RespecT

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Teşfik uygulamalarında sakınca yok.Belirli yaş üzerindekiler için atıyorum 7-10 binTL teşfik uygulansın.Böylece sadece alımgücü nedeni ile eski araca binenlere teşfik sağlanır bir derece.Ama tutupta 10 Bin TL piyasa değeri olmayan araca yıllık 1000 TL vergi olursa durum vahim.O zaman gör sen e30-36 cıların isyanlarını :))

BlueLive

Kayıtlı Kullanıcı
14-Bolu
Siteyi ziyaret et
vatandaşın imkanı olsa zaten eski arabaya binmez.. bnde isterim son model bir araba sabihi olmayı. keyfimizden almıyoruzki 98model arabayı. bana deselerki, bu arabayı bana ver sana sıfır araçya 30bin indirim yapim, ben alamamki. üste 2-3bin istese yine veremem. nasıl vericeksin? kira=asgari ücret. vs. vs..

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Abim bence artık türkiyede böyle eski olupta çürüksüz çarıksız içinde hamam böcekleri , bitler gezmeyen araba bulmak zor ha bak elin gavuru oturuyor 3 kuruşluk arabaya 3 liralık masraf yapıyor sonra şöyle bir aracına bakıyor ve derin bir nefes ohhh çekip çok para harcadık ama değdi be diyip gülebiliyor , bizimkiler biraz işin kestirmesine kaçıyor esasen , eskiyle ne uğraşıcam gider yenisini alırım diyor eskiyi satıyor e eski aracı alan ne yapıyor ? Aracını tarlada bahçede traktör niyetine kullanıyor şimdi o araba tüve girse ne girmese ne araba zaten tarladan çıkmıyor ki :)
şimdi sokakda bakıyorsun Allah için heryeri vuruk çürük farları soluk arabaya benzemez tehlike saçan araçlar dolu işte bunlar kalkar...altına bakıyorsunuz heryeri çürük aks kavramları dahil..kazada araba parçalara ayrılıyor fren sistemi berbad...bu arabalar trafik canavarıdır kalkmalı.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
şimdi sokakda bakıyorsun Allah için heryeri vuruk çürük farları soluk arabaya benzemez tehlike saçan araçlar dolu işte bunlar kalkar...altına bakıyorsunuz heryeri çürük aks kavramları dahil..kazada araba parçalara ayrılıyor fren sistemi berbad...bu arabalar trafik canavarıdır kalkmalı.

Selim onlar zaten araba değiller ki, hepsi de Fredi'nin kabusu misali ortalıkta gezinen birer serseri mayın, o araçların ne muayenesi, ne sigortası vardır, biraz kurcalansa belki trafiğe kayıtları bile yoktur :).

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Savaş abi zaten önceden dediğim gibi bakımlı temiz arabaları kaldıramaz...avrupada kalkmayan burda kalkmaz...tüv aldığı müddetce temiz olan araça el süremezler.ama arabayı sırf kullanmak, masraftan kaçınan hurdalar kalkar yani bakmayın gazetelerin yazdıklarına herzaman abartırlar içeriğini bilmeden.bende buhurdalar kalksın isityorum...yoksa almanyada 1990 model araç yok mu? veya 1960? bakımlı aracı sahibi hurdaya vermedikce bakımını yaptıkca herzaman kalacak...internette görüyorsunuz satılık antikaları...ha çürük olur satar,alanda restore eder kullanır o ayrı..emniyeti sağlanan bakımlı aracı kimse trafikten men edemez...basın herzaman ki gibi ufacık haberi abartıyor...