1500 devirde silkeleme

cenkcoskun

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Üstadlar selamün aleyküm. Aracım astra g 2001 otomatik vites. Lpg takılalı 15.000 km oldu. Lpgden önce de vardı zaten bu sorun. 1500 devirde silkeliyor arac. Egr desem yenisiyle değişti. Ama soeun devam ediyor. Bobin desem bozuk olsa çekiş kaybı motorda titreme olmaz mı ? Titreme yada cekişte sorun yok. Silkeleme yaptıktan sonra stop ettiği de oluyor dururken. Bir de 100 km hızla gidiyorum mesela tak diye gaz kesiyor arac sanki elektriği kesiyormus gibi. Gazdan ayağımı çekip tekrar basıp devam ediyorum .Yardımlarınızı bekliyorum üstadlar. Teşekkürler.

harun43

Kayıtlı Kullanıcı
43-Kütahya
Siteyi ziyaret et
Araç kaç km'de ? Arıza kodu veriyor mu? Eğer vermiyorsa kademe kademe gidilmesi daha sağlıklı olur. Kompresyon testi yaptırın, subaplarda bir sıkıntı yoksa bobin ve bujileri değiştirip denemek lazım. Egr de yapar ama değiştirdiğinizi söylüyorsunuz. Egr'yi yan sanayi taktıysanız sıkıntı devam edebilir.

cenkcoskun

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
305 binde arac. Arıza kodu sadece uzun süre 70-80 km hızda gidersem katalizör verimi düşük diye arıza veriyor. Stop edip calıstırınca sönüyor. Egr de iki ayrı marka takıldı. Sadece durduk yere stop etmesi kesildi o kadar. Silkeleme devam esiyor. Söküp baktığımızda egr tertemiz.

harun43

Kayıtlı Kullanıcı
43-Kütahya
Siteyi ziyaret et
Arıza ışığını oksijen sensörü yakıyor büyük ihtimal bende de var çünkü aynı sorun yüksek devirde giderken arıza ışığı yanıyor 30 saniye kadar sonra sönüyor. Dediğim gibi kademe kademe gidilirse sonuca ulaşılabilir önce subapları kontrol ettirin zaten en büyük masrafta burdan çıkar ki inşallah bişey yoktur. Daha sonra ateşleme sisteminden devam edilmesi gerekiyor. Hem benzin hem de lpg'de yapıyorsa hava debimetresi ve oksijen sensörüde sebep olabilir. Tabi bunlar tahmin. İyi bi usta bulmakla başlayabilirsiniz.