1500 km sonra uzun yol lpg denemem.

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan turank
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

turank

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
astra 1.6 g kasa Njoy 2004 model. klima kapalı. yuklu araç camlar açık.

toplam 4 full dolum yaptım.

100-120 km ortalama hızla 17.7 kuruş

şehir içi ile %10-15 şehir içi gerisi uzun yol, uzun yolda ortalama 120-160 km(195 km hızıda gördüm :)) hızla full 1 depo ile ortalama 18-18.5 kuruş yaktım.

genel ortalamam 120 km hızda sanırım 18 kuruş.

depo bi yerde 38 litre ile doluyor bittiginde baska yerde 32 lt ile. hava sıcaklığı vs dediler ama anlamadım. çok ta tınlamadım açıkcası.

Not: istanbul içi ortalamam 21-22 kuruş. bol trafikli dur kalklı :)

Turan bey litre olarak yazsanız tüketiminizi daha iyi olurdu.
18 krş. bu hızlara göre normaldir.İstanbul şehi içi ben de 20 krş. civarı yakıyorum litre bazında 10 lt. diyelim.Ben 1.79 dan aldığım için şimdi 17 kuruş dersem olmaz bilmem anlatabildim mi?;)
saygılar.

Turan bey litre olarak yazsanız tüketiminizi daha iyi olurdu.
18 krş. bu hızlara göre normaldir.İstanbul şehi içi ben de 20 krş. civarı yakıyorum litre bazında 10 lt. diyelim.Ben 1.79 dan aldığım için şimdi 17 kuruş dersem olmaz bilmem anlatabildim mi?;)
saygılar.

haklısın hocam :) aklımdaydı inan unutmuşum. hatırlatma için sağol.

aldığım gazlar 1.94-1.98 tl fiyatlardaydı. buda 100 km de 8.5-9 lt oluyor.

istanbul içi trafikte 10.5-11.0 lt

güzel keşke camları kapatıp klima açsaydınız çok farketmezdi hatte belkide o hiç farketmezdi
benim arabada uzun yolda 8 sehir içinde 12 lt yakıyor

bende 33 lt gaz ile 370-380 km yapıyor. ortalama hızım 110 km.
nasıl sizce?
teşekkürler...

bende 33 lt gaz ile 370-380 km yapıyor. ortalama hızım 110 km.
nasıl sizce?
teşekkürler...

benimle aynı işte. tabi şehir dışı tüketimim benim.

1000+ km'den dğn gece geldim. aksaray-adana-osmaniye-istenderun-hatay. aksaraydan ereğli makasına kadar 100-110km gibi gittim, otobana çıkınca 220km hızlara kadar yürüdüm. otobana çıkana kadar gözlemlediğim 7lt/100km-7,2lt/100km tüketim vardı. otobana çıkınca değerler alt üst oldu :D osmaniye'ye girdiğimde tam olarak 8lt/100km değer gösteriyordu bilgisayar. tabi şunuda belirteyim tarsus yol ayrımında aksaraydan, benden tam olarak 40dk önce çıkmış olan eniştemin kullandığı otobüsü yakaladım :D yolda bir tanede TT solladım :) adam basmaya korkuyordu ben 200-220km devam. hataya 100-110km hızla gittik ama belen'den antakya'ya gidenler bilir yokuş aşağı gaza basmadan ayagım sürekli frende indim hızım 150kmyi kadar çıkıyordu :D iniş süresince tüketim 0lt/100km'di. :D antakya şehir içinde dolaştık biraz ve tekrar yola çıktık doğrudan osmaniye için. belen'e tırmandık önce sonra otobana girdik ve kısa bir süre içinde osmaniye'ye ulaştık. 150km hızım altına hiç düşmedim, 200km'ye kadar çıktım zaman zaman tabi hararette 100 derecelere yaklaştı sıcak havadan dolayı. :) osmaniye'ye ugradıktan sonra tekrar otobana döndüm ve önceleri 6,3lt/100km- 7,8lt/100km arasında değişen tüketim degerleri okudum bilgisayarda. 8lt/100km'yi hiç görmüyordum çünkü adana'ya gelene kadar hiç basmadım. baktım olacak gibi değil hava daha fazla kararmadan alabildiğim kadar yol alayım dedim ve tekrar 200-220km hızlarda bayaa yol aldım pozantı'ya kadar. yeni yapılan otobana kadar geldim... orda bir sorun oldu ve otobanı kaçırdım :D bir kaç km sonra ileriden dönüp tekrar otobana döndüm. hava kararmıştı fazla basmak istemedim ama yinede 130-150km arası yol aldım. ereğli makasında otoban bitti ve çift yola düştü... 100-120km hızlarla bir süre geldim. arada geliş gidiş olarak vermişler yolu
çalışmalar yüzünden 40-50km hızlara kadar düştüm. eve geldiğimde 1000km üzerinde yol yapmıştım. ortalama 7,7lt/100km tüketim verisi vardı. 80lt civarında gaz tükettim. güzel ama yorucu bir yolculuktu. uykusuzluk + sıcak (klimam bozuldu bu arada)

sonuç olarak bu arabayı seviyorum ;)

80lt tüketim
1000km

;););)

1000+ km'den dğn gece geldim. aksaray-adana-osmaniye-istenderun-hatay. aksaraydan ereğli makasına kadar 100-110km gibi gittim, otobana çıkınca 220km hızlara kadar yürüdüm. otobana çıkana kadar gözlemlediğim 7lt/100km-7,2lt/100km tüketim vardı. otobana çıkınca değerler alt üst oldu :D osmaniye'ye girdiğimde tam olarak 8lt/100km değer gösteriyordu bilgisayar. tabi şunuda belirteyim tarsus yol ayrımında aksaraydan, benden tam olarak 40dk önce çıkmış olan eniştemin kullandığı otobüsü yakaladım :D yolda bir tanede TT solladım :) adam basmaya korkuyordu ben 200-220km devam. hataya 100-110km hızla gittik ama belen'den antakya'ya gidenler bilir yokuş aşağı gaza basmadan ayagım sürekli frende indim hızım 150kmyi kadar çıkıyordu :D iniş süresince tüketim 0lt/100km'di. :D antakya şehir içinde dolaştık biraz ve tekrar yola çıktık doğrudan osmaniye için. belen'e tırmandık önce sonra otobana girdik ve kısa bir süre içinde osmaniye'ye ulaştık. 150km hızım altına hiç düşmedim, 200km'ye kadar çıktım zaman zaman tabi hararette 100 derecelere yaklaştı sıcak havadan dolayı. :) osmaniye'ye ugradıktan sonra tekrar otobana döndüm ve önceleri 6,3lt/100km- 7,8lt/100km arasında değişen tüketim degerleri okudum bilgisayarda. 8lt/100km'yi hiç görmüyordum çünkü adana'ya gelene kadar hiç basmadım. baktım olacak gibi değil hava daha fazla kararmadan alabildiğim kadar yol alayım dedim ve tekrar 200-220km hızlarda bayaa yol aldım pozantı'ya kadar. yeni yapılan otobana kadar geldim... orda bir sorun oldu ve otobanı kaçırdım :D bir kaç km sonra ileriden dönüp tekrar otobana döndüm. hava kararmıştı fazla basmak istemedim ama yinede 130-150km arası yol aldım. ereğli makasında otoban bitti ve çift yola düştü... 100-120km hızlarla bir süre geldim. arada geliş gidiş olarak vermişler yolu
çalışmalar yüzünden 40-50km hızlara kadar düştüm. eve geldiğimde 1000km üzerinde yol yapmıştım. ortalama 7,7lt/100km tüketim verisi vardı. 80lt civarında gaz tükettim. güzel ama yorucu bir yolculuktu. uykusuzluk + sıcak (klimam bozuldu bu arada)

sonuç olarak bu arabayı seviyorum ;)

80lt tüketim
1000km

;););)
birşey sormak istiyorum sizin arabanızda yol bilgisayarı lpg tüketimini tam olarak gösteriyor mu? ben o ayarı tutturmak için baya uğraştım da ondan merak ettim :D
bende yakın zamanda 2 kere mersin-ankara yolculuğu yaptım... double yolda 97-98 sabit hızda klima açık geldim ortalam tüketimim 8lt/100km civarındaydı hep... otobanda 1 kere 130 sabit geldim o zaman da otobandaki tüketimim 8.5lt/100km idi... en son gelişimde otobanda ayağımı nerdeyse hiç kaldırmadım denebilir zaman zaman 245-250 gördüm çoğunlukla 230-235 civarındaydı hızım o zamanda 16lt/100km ortalama hızım vardı... 1 kerede yazlığa giderken otobanda 180km sabit cruiseda gttim o zamanda 10lt/100km tüketimim oldu... tüketimi en çok artıran tam gaz gitmek olduğunu açıkça anladım :D

Geri