17 Ağustos 1999...

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Allah bir daha yaşatmasın,
ankarada idim ailemle gece sarsıntı ile kalktık hanım dedi debrem ben ise hanımıma canım bu debre ankarada değildi uzakda çok kötü debrem oldu dedim,sokaklara döküldük radio dinledik,övünmek değil hemen dedim 3 günü gidelim zekatımızı götürelim dağıtalım ihtiyac sahiplerine.İnsanlarımızla sohbet ettik ihtiyac sahiplerine yardım edebildiğimce ettim. kamerama çekmiş idim hala durur,sanki seçilmiş yıkımış idi...bakıyorsunuz yeri geliyor kerpiç ayakda duruyor yeri gelmiş betonarma yerle bir olmuş.
Burda sorumlular cennet yeri göremeyecekler mütahitlerdir açıkca diyorum...Allah resulü(sav) hadisince çobanlar yüksek yüksek bina yarışına girince kıyameti bekleyin hadisi hep yanlış yorumlanıyor kıyamet yakın diye...aslında o işte debremde toplu mezarlarınız demeye geliyor....bakın ülkeme araplara??? yüksek yüksek bina yarışındalar kalite mi? güldürmeyin hala ülkemde yeni binalar bile ne kadar çürük olduğunu görüyorum.Denetleyen mi? bakın Almanyada inşaata başlayan bir arkadaşım hemde yüksek bina değil 3 katlı ev yapacak devletten gelen görevli temeli kazıyıp demirleri döşeyince beni çağır denetleyeceğim resim çekeceğim betin dökerken çağır bakacağım diye her katda geldi resim çekti denetledi dosyaya imzaladı,hadi sıkı ise kendi ileride bela olursa kurtulsun o memur...Burda? alın debremde mütahitlere ne oldu? güldürmeyin...
neyse Allah ülkeme birdaha bunları yaşatmasın ben bilakis gittim gördüm yazık,hele ki bu güzide insanlarımıza,inanın yardım deyince o ona yolluyor o daha muhtac o ona...anlatamam şu an bile aklıma bunları yazarken geliyor gözlerim yaşarıyor

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
bugünde bursada oldu 4.1 her yerden hissedilmiş aynı güne gelmesi çok kötü oldu inş bir daha o günleri yaşamayız 10 yaşımda olmama rağmen hala daha hatırladıkça ürperirim