1997 model 2000 cd vecktra lpg sorunu

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan selçuk
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

selçuk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mrb. arkadaşlar.Siteye yeni üye oldum.Bir konuda yardımlarınızı rica ediyorum.Arabam 97 model 2.0 cd modeli. lgpsi Eko gaz.Sorunum seyir halindeyken benzinden tüpe geçtikten belli bir süre sonra vitesi boşa attığımda araba stop ediyor.Seyir halinde olduğum için bazen bu durumda tehlikeye düşüyorum.Durduktan sonra aracı çalıştırmak istediğimde marş basıyor ama araba çalışmıyor.Bir kaç deneme sonucunda çalışıyor.Bu konuda bana yardımcı olursanız sevinirim.Şimdiden teşekkürler

Aynı sıkıntı benzinde olmuyorsa LPG ayarlarınızı kontrol ettirin. Ayrıca vitesi boşa atarak kullanma alışkanlığınızdan da vazgeçmenizi öneririm.

vitesi boşa atmıyorum.vites değiştirirken bu arızayı veriyor..ayağımı gazdan çekince vitesi değiştirirken boşa geçtiğinde araba stop ediyor

Lpg enjektörlerinize bi baktırın derim tıkalı falan olabilir...her 10.000 km de bir yaptırmanızda önerilir ayrıca...

çok soğuk havalarda durum normal aslında. gaz tesisatında gaz piston içine gelene kadar soğuğa maruz kalıyor ve ateşleme yapılamıyor. ama sadece soğukta değil genelde yapıyorsa sorun vardır. aracın motoru yeterli ısıya gelince hala yapıyor mu aynı sorunu? yoksa sadece lpg'ye geçtikten kısa bir süre içinde yapıyor sonra bir daha olmuyor mu?

Aynı sıkıntıyı yaşıyorum..Düz sistem lpg takılmış benden önce.Bu yıl bir defa rolanti sensörünü değiştirdim , sıkıntı başladı.Bir lambadan diğer lambaya yaklaştığımda devir düşüyor stop ediyor.Havaların düzelmesini bekliyorum.Önce genel bakım sonra brc taktıracağım...Usta takılan sensörde yada bir sensör daha varmış ona bakalım dedi...

evet bunu bir kere yapıyor.Daha sonrasında yapmıyor.Ama daha sonrasında arabayı park ettikten yarım saat sonra arabayı tekrar çalıştırmakta zorlanıyorum.İlk seferde marş almıyor 6-7 denemeden sonra marş alıyor.Bu denemeler esnasında benzinden lpgye geçen düğmeyle çalıştırıyorum.Marşa basarken düğmeye basılı tutuyorum sonrasında ne oluyorsa çalışıyor

enjektörler tıkalı ise değiştirmek mi lazım yoksa bakımı yapılıyormu

banada krank sensörü dediler ama araba bunu benzinde yapmıyor.Usta benzinde yapıyorsa olur dedi.

aracın lpg ye geçme ısısını yükseltirsek sorunu çözebilirmiyiz.Yada belli bir süre benzinle gittikten sonra lpg ye aldığımızda da olur mu

Geri