2. el fiyatları hakknda..

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan airbus
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Piyasanın düşmemesinin sebebi sıfır fiyatlarının artması, vatandaşın talebi , satıcılarıın da araba satsam yenisini ucuza alamayacam diye düşünmesinden kaynaklanıyor. Bende arabamı satacak olsam 19 dan bir kuruş aşağıya kesinlikle vermem, şu an piyasa böyle çünkü.

hafif oynamalar olur ama ihtiyacın ne zamansa o zaman alacaksın...

istanbul şartları için söylüyorum kesinlikle aralıktan önce araba alınmaz. ha bulunur ama %1. şuan benim arabaya kafadan 1000 fazla veren var.

veya net fiyatları direk 2 3 bin fazla. ve her yaz fiyatlar arkkadaşların dediği gibi yaz bayram tatil vs nedenlerle artar. kışı beklemek gerek.

Bahadır bey kabul etsenizde etmesenizde bu işler böyle. Bende bu sebeple 1 ay araç aradım. Var ugunu yok değil acil satmak isteyenınden yakalayacaksınız.

Ama şu kesin . Yaz başında fiyatlar yükselir sonrasında düşmeye başlar en ölü sezon kış sezonudur. Bu sene yazın hemen ardından bayram sebebiyle rakamlar düşmedi ve seçenekler az, diğer bayramdan sonra baya inecektir fiyatlar yılbaşı indirimleri ve cazip kampanyalar sonucu ikinci elde güzel rakamlar yakalayabilirsiniz ;)

Çağrıya kesinlikle katılıyorum.
Kışın 9.500TL aldığım paliomu yazın 12.500TL (6ay sonra) ye sattım bundan 2 sene önce. Yaz ile ramazan birleşti. Kurbandan sonra eminim düşecektir arabalar cünkü satma fikri olan adam kurbanda da aile gezmelerini araç ile tamamlayalım sonra satalım düşüncesindeler.

Çağrıya kesinlikle katılıyorum.
Kışın 9.500TL aldığım paliomu yazın 12.500TL (6ay sonra) ye sattım bundan 2 sene önce. Yaz ile ramazan birleşti. Kurbandan sonra eminim düşecektir arabalar cünkü satma fikri olan adam kurbanda da aile gezmelerini araç ile tamamlayalım sonra satalım düşüncesindeler.

Aynen katılıyorum. Bende 3,5 sene önce kışın 15000 tl ye aldığım aracımı km si de yükseldikten sonra (235bin) 16250 tl ye 1,5 ay önce sattım. Kış ile yaz arasında çok fazla farklılıklar var. Bir de kurban bayramından sonra piyasada satılık araba iyice artacak. Bu sayı artınca da fiyatlar direk düşecek. Hep dikkat ederim kışın arabaların çoğunun üzerinde satılık yazar. Yazın çok zor görürsünüz o yazıyı.

demekki kurbandan sonrayı bekliycez,hadi hayırlsıı..

bekledik ama hala sanki yaz ,
bu fiyatlara olmaz ki..özellikle 2007-2008 astra 1.3 enjoy cdti. kullanıcıları fiyatları abartıyor.
fiyat paylasabılırsınız yoruma acık tabi..

bekledik ama hala sanki yaz ,
bu fiyatlara olmaz ki..özellikle 2007-2008 astra 1.3 enjoy cdti. kullanıcıları fiyatları abartıyor.
fiyat paylasabılırsınız yoruma acık tabi..
Bazı arkadaşlar üzerinden yıllar geçsede araçlarının değer yitirmediğini düşünüyolar. Sonra çeşitli internet sitelerindeki fiyatlara bakıp; haa benimki bundan temiz deyip o fiyatın üzerine 1-2 bin tl daha koyuyolar.
Hal böyle olunca yaz kış farketmeksizin araç fiyatları tepelerde geziyor. Bende sizin istediğiniz şartlarda araç bakıyorum ve 30 bin tl nin altında yok neredeyse :D Ben bunlara tok satıcı diyorum. Amaçları denk getirirlerse yüksekten satmak. Araba pazarına git bakalım bu fiyatları çeken varmı?
Bu nedenle artık Astra bakmaktan vazgeçtim. 2006-2007 model focus tdci ler 25 bin civarı satılıyor. Temiz bişey bulup onlardan alacağım.

Arabayı alırken altın oluyor,saterkende beş para etmiyor ne hikmetse?Birde saterken müşteri olan arabanı kötülmezmi deli oluyorum.Dertleri arabayı kötüleyerek fiyatta indirim yaptırmaktan başka şey olmayan zavallılar.

Geri