2.elde Mini, Audi, BMW ??? Fikirleriniz ???

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan SeRReF
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

SeRReF

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar öncelikle herkese slmlar, bazı arkadaşlar biliyordur, askere gitmeden önce arabamı (2008 Corsa 1.4 Sport)satılığa cıkartmıştım, askerdeyken de arabam satıldı... Asker dönüşü yavaş yavaş temiz 2.ellere bakınmaya başladım... Baktığım araçlar 30-40bin lira arası olan, max. 100.000km olabilecek, marka ve modelleri ile aşağıda belirttiğim araçlardır, herkes fikrini yazarsa ve avantaj-dezavantaj,kronik problemleri, kullanışsız yönleri vs, paylaşırsa sevinirim... Şimdiden teşekkürler... :good:

- Mini - (2002-2006) Cooper S Düz vt.
- Audi - (2006-2008) A3 1.6 FSI Sline Düz vt.
- BMW - (2002-2004) 3.18CI 1.995cc143hp'lık motor Düz vt.
- BMW - (2006-2008) 1.16i Düz vt.

Öncelikle hoş geldiniz.Seçeneklerden gördüğüm kadarıyla, spor tarzda ve yakıttada sizi fazla üzmeyecek bir araç bakıyorsunuz.Seçenekler arasında mini cooper, çok bir numarası olmayan ama her yerde ilgi çeken bir araçtır.motoru kasası ile uyum içerisindedir ve köşelerdeki tekerlekleri sayesinde go kart araçlarına benzer bir sürüş stili vardır.

a3 fsi 1.6 ise karizmatik ve spor duruşu ile dikkat çekiyor ancak motoru ne yazıkki spor kullanıma pek imkan tanımıyor.Ancak üst devirlerde atak olmaya çalışan araç, kullanım rahatlığı ve işçilik kalitesiyle kendini belli ediyor.

3.18ci ise kullanmadığım ancak yollarda nadirende olsa karşılaştığım güzel arabalardan.Cabriolet yapısı ve kaslı duruşu, ayrıca spor kullanıma uygun sayılabilecek motoru ile cabriolet hayranları için güzel bir seçenek.

1.16 ise bu üç araba içerisinde audi a3 e rakip olabilecek bir araç.Kullanma fırsatı bulduğum 1.16 oldukça şık bir araçtı.Direksiyon yapısı ve kokpit yapısı sportifliği destekliyordu.Koltuklarının rahat olduğunu ve direksiyonun tepkilerinin harika olduğunu söylemeliyim.Ancak 1.6 cc motor ne yazıkki aracı dizginliyor.Ancak model avantajı gözönüne alınınca içlerinden sıyrılıveriyor.

Benim tercihim 2008 model 1.16 olurdu.Hem yeni bira araç, yıpranmamış olur.Ayrıca konforlu ve dikkat çekici.

Gönlümden geçen ise 3.18ci tabiki.O keyfi yaşamayı kim istemez :) Ancak piyasada hırpalanmamış bulmak zor galiba.6-7 yaşına gelen araç illaki masraf çıkartacaktır.

cooper s dikkat çekici bir araç.

senin açından seçim yapmak zor...Allah kolaylık versin.

Gerçekten cok zor, bir turlu cıkamıyorum işin içinden... Kimi zaman bastımmı yapıştıracak birşey istiyorum kimi zaman konforlu, ikisini kombine edince 3.18ci cıkıyor, bu seferde model yılı cok iniyor km yükseliyor, km ve model yılı düşük olsun dersemde a3 ve 1.16 cıkıyor, onlarda hantal ama konforlu, mini cooper ayrı bi durum zaten hızlı ama konforsuz... ooofff offf napacam ben.... yorumun için ve gecenin bu saatinde zaman ayırdıgın için teşekkürler :good:

bence seref emre arkadaşım sen gidip bir adet astra twintop 2.0T alacaksın "turbo enjektör kol" değiştirip yaklaşık 280 hp lerde devam hem cabrio hem coupe hem turbo hem tork hemde alman :D daha ne istiyosun??

- Audi - (2006-2008) A3 1.6 FSI Sline Düz vt.
- BMW - (2002-2004) 3.18CI 1.995cc143hp'lık motor Düz vt.

benm tercihim bunlardan yana olurdu mini çok ufak bi araba 4 kişi binsen arkadaki sıkışır o yüzden öyle bi arabaya 40 bin lira verilmez derim a3 zaten hastayım süper hele bide kırmızı olursa 10 numara olur bmw ninde en çok sevdiğim kasası zaten 5serisi ve 3 serisi o yüzden artılarını eksilerini bilmem ama çok fazla. şimdiden hayırlı olsun.

bence mini ve audi zamana çabuk yenik düşüyor. aracı alıyorsunuz aradan biraz zaman geçiyor bir bakmıssınız arabada böyle bir yaşlanma havası var, çökme var. tabi bunlar benim kişisel görüşüm. bu modeller arasında coupe olduğu için ilk bmw'yide eledim. ben olsam 1.16i alırdım. her ne kadar en şekilsiz otomobiller arasında gösterilsede (ben bunu neye göre seciyorlar anlamıs değilim bence yayet şekli şemali düzgün bir araç) bmw bu iki markanın üzerinde imajı olan bir makinadır. evet özellikle mini giridği çıktığı mekanlarda her zaman ilgi odagı olur neden? çünkü az sayıda var ve türk insanın çoğu mini adlı bir marka olduğunu dahi bilmiyor :) audi piyasa arabası bana göre ama dediğim gibi çok çabuk eskiyor. bu markanın aracın dış görünüşlerinde köklü değişiklikler yapmasından dolayı olabilir. bundan sonraki kasayı ürettiklerinde şuankinden daha farklı olacağını söylüyorum direk olarak. sonra sizin aracınız hemen eski model olarak anılmaya baslayacak. BMW iyidir ;) hantal diyorsan 1.18,1.20lere bakabilrisin... hatta 1.20d seni oldukça memnunda eder :)

coper hariç hepsi iyi tercih konfor var güvenlik var kalite desen süper ve alman hepside güzel gercekten karar vermek cok zor amaaaa
bence insan giydiği kullandığı yediği içtiğini kişiliğine göre ayarlar arabada bunlardan biridir
kullanacağın arac senin kişiliğinle uyuşmalı yoksa cabucak bıkar sıkılırsın o aractan ve elinden cıkarmaya calışır zararda edersin
ağır takılan biri isen 3,18 cı tercih et yok sportif biri isende a3 ve 1,16 sec
kendine arabaya değil arabayı kendine uydur yoksa yukarda saydığın aracların hepsi süper araclar hayırlısı neyse hangisi ise inş o olur

1 serisinden uzak dur. kronik vites kutusu arızaları var başına iş alırsın.

audi sert arabadır. tam olarak spor tadı vermez.

eğer ki ci alacaksan en az 320 olmasına dikkat et...

Tümm arkadaşlara değerli yorumları için teşekkürler :good:

bence mini ve audi zamana çabuk yenik düşüyor. aracı alıyorsunuz aradan biraz zaman geçiyor bir bakmıssınız arabada böyle bir yaşlanma havası var

Audi konusunda kesinlikle katılıyorum ama Mini'nin belli bir karakteri var, ne yaparlarsa yapsınlar Mini çizgisinin dışına cıkamazlar diye düşünüyorum, yani Mini'de "eski kasa" diye bir tabirin olamayacağını düşünüyorum, arabanın temeli eski zaten 60'lardan kalma... :D Görüntü olarak aşağı yukarı hep aynı araba olarak kalmak zorunda...

eğer ki ci alacaksan en az 320 olmasına dikkat et...

1.8'in ara motor oldugundan mı söylüyorsun bunu yoksa 143'lüğün üzecek bitaraflarımı var?? :confused:

Geri