2000 model opel vectra yakıt sorunu yardımcı olabilecek arkaşlar var mı

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan sayqo
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

sayqo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
s.a arkadaşlar 2000 model vectra var 2.0 motor ne bu araçlar ne kadar yakıyor acaba benim ki biraz fazla yakıyor KM ye 35 krş yakıyor neredeyse şehir içinde şehir dışında denemedim hiç bi depo 650 km gidiyor normal mi ? fazla yakıyorsa neden olabilir bilgi verirseniz sevinirim

kardeşim o araba benzini koklayacak değil....senin hesabınla 100km 9,5 litre şehir içi yakıyor ki bu harika değer

bencede çok iyi bir değer bir aracın yakıtı %10 olmalı. yani yüz km ye on litre yakarsa normaldir..

hocam bu araç dizel 2.0 motor a göre kasa hafif gelirki bu da daha az yakması demektir ama bana göre fazla yakıyor gibi geliyor ve araç şuan 140 binde..

Vedat bey şimdi yazınıza bakarak kim olsa akla benzinli gelir...aracım dizel diye yazı yok...
neyse tabii iş dizel olunca aracınız çok yakıyor...yapılması bakılması gerekenler hava filitresi,yakıt filitresi,egr ve en son ve en masraflısı enjektörler

evet haklısınız selim bey ilk etap ta yazmayı unutmuşum dizel diye hava filtresi ve yakıt filtresi yakın zamanda degişti ama enjektörlere baktırmadım hiç.. peki bu araçların normal yakması gereken ne selim bey..

Vedat bey fabrika verileri
şehir içi; 7.3litre hadi sizde 8 litre olsun
şehir dışı 90 km ; 4,5litre
şehir dışı otoyol 120km ; 5,3litre
yani ortalama 6-7 litre yakması şehir içinde 8 litre sizin verileriniz fazla
sorun ya EGR de yada enjktörlerde

kardeşim dediğin gibi biraz sıkıntı var benim araçta peki bu EGR ve enjektörler degişiyor mu temizleniyor mu ve bi fiyat bilgin var mı ben opel aracı yeni kullanıyorm o yuzden çok bilgim yok parça yada bakım konusunda

egr temizlenir enjektörleri için bosch servisi baksın aynı zamanda geri dönüşüme...fiyat?? bilemeyeceğim buna arkadaşlar cevablasın

Geri