2001 Astra G - Beyin arızası yardım...

Hocam ezbere beyin tamirine girme sakın iki lehim atar yollarlar dunya para alırlar.Gaz kelebeği potasnıyometresi bir bakın vakum hortumlarına baktırın düzgün samimi usta şart

ustamızın dediği gibi beyinden olabilir ama egr valfi ve boğaz kelebeği temizliğini yapıp buji,bobin vs.gibi hayati parçaların durumunu kontrol edip denedikten sonra beyni tamire göndermeniz daha doğru olacaktır.şunu düşünün beyin tamirden geldikten sonra ya aynı sorun tekrar ederse??? tabi işinin ehli bir usta baktıysa aracınıza bişey diyemem.

merhaba
2 sene önce egr valfi arıza yapmıştı ve servis değiştirmek yerine iptal etmişti. Yani egr valfinden olamaz herhalde.
Ama boğaz kelebeği ilk kez duyuyorum. Bujileri de değiştirmeyeli 3 sene oldu herhalde, onları bir kontrol ettirmek iyi olur önceden.
İzmirden işinin ehli usta bilen varsa yardım bekliyorum. Bana malesef işinin ehli ustalar denk gelmiyor pek.

Bujilere 3 sene iyi gitmiş. 3 senede kaç km yaptınız acaba?

aynı sorunu birkaç hafta önce yaşadım aratırsanız açtığım konuları bulursunuz.beyin tamiri yapılan yere mail attı ardından telefon görüşmesi yaptım benim arabamın verdiği hata kodlarının kesin olarak kronik beyin problemi olamayabileceğini söylediler asıl beyin problemi olduğunda araccın ürettiği hata kodunu mail olarak bana bildirdiler bu noktadan sonra özel servisime gittim bahsettiğim parların temizliği kontrolü yapıldıktan sonra aracım düzeldi ha beyin problemi de olabilirdi ama size anlatmak istediğim bu kontrolleri yaptırın daha sonra beyin problemine yönelin.araştırdığımda beyin tamirine giden aracların yarısı sorunsuz çalışıyor yarısı da olduğu gibi devam ediyor.bu arada ilk iş bujilerinizi değiştirin

merhaba arkadaşım gaz kelebeği konum sensörü arıza vermiş ise yapacak bişey yok ne gaz kelbeği temizletmek nede değiştirmek çözüm değil çözüm beyinde beynin sıfırını geçen arkadaşım 1250 tl aldı

merhaba arkadaşım gaz kelebeği konum sensörü arıza vermiş ise yapacak bişey yok ne gaz kelbeği temizletmek nede değiştirmek çözüm değil çözüm beyinde beynin sıfırını geçen arkadaşım 1250 tl aldı

gaz kelebeği değil de gaz pedalı konum sensörü arızası verdi sanırım... ikisi aynı şey mi ?

evet ikisinden biri arıza verdiyse ve araç gaz yemiyorsa beyin değişecek

biladerim hiç uğraşma bende aynı sorunu yaşadım beni hayatımdan bezdirdive en son beyni söküp izmire biladere gönderdim.menemende 300 tl 1 yıl garantili yapıp gönderdi sorun yok şimdilik.izmirde en güzel tamir yapan adam o menemende sor bulursun.

Geri