2001 vectra b confort,a curuze control bağlantısı

EthemBozkurt

Yönetici
Moderatör
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar vectra b 1.6 comfort z motor olan araçlarınıza servis ne kadarda olmaz tesisat yok takılamaz desede cengizin verdiği devre şeması ,cengizden aldığım op-com cihazı ,biraz elbecerisi birazda bilgi ile bu işlem tamam. aşağıdaki linkten adım adım ve fotoğraflarla inceleyebilirsiniz. bu işlemi yapmak isteyen arkadaşlar ,burdan faydalanabilir. kolay gelsin.....

http://www.opelim.net/forums/showthread.php?t=41760&page=4

Son düzenleme:
tesisatı yok takılmaz diyen servislerede bu işlem kapak olsun: )))))

Evet kapak olsun.
Dediğim gibi çıkan sinyall kolunu servisteki olmaz diyen ustaya verip selamımı söyle bu seninmiş de o anlar artık.
Gösterge ışığı da hallolunca daha şık olucak.
Vectra B için şemalara bakayım bu akşam.

sayende hallettim bu işi. arkadaşlar yapmak isteyen varsa biraz becerisi birazda elektronik bilgisi olsa halleder.

Evet kapak olsun.
Dediğim gibi çıkan sinyall kolunu servisteki olmaz diyen ustaya verip selamımı söyle bu seninmiş de o anlar artık.
Gösterge ışığı da hallolunca daha şık olucak.
Vectra B için şemalara bakayım bu akşam.
Bende de 98 Vectra CD X20EV var . Z motor olmadığı için sanırım biraz masraflı olur. Elektronik bilgim baya iyidir yapılabilecek gibiyse uğraşmak isterim.

evet x motorlara orjinal olmuyor.

yarın gidiyorum servise nasıl yapıldığını görsünler.

Bende de 98 Vectra CD X20EV var . Z motor olmadığı için sanırım biraz masraflı olur. Elektronik bilgim baya iyidir yapılabilecek gibiyse uğraşmak isterim.
çok güzel olmuş güle güle kullan...
x motora yapılanında birde cc motoru alman gerekiyor... gaz kelebeği telli olduğu için o teli sabit tutacak bir motor bağlanıyor... z motorlara göre elektronik işi aynıdır birazcıkda mekanik işi var ve biraz daha masraflı... ama orjinal olmaz diye birşey yok orjinal motoru kullancaksın... türkiyede çok az sayıda 2.0 vectrada cc var omegaların bazılarında olması lazım...

cance sağol.....

ethem abi hayırlı osun güle güle kullan. cengiz abinin yokluğunu düşünemiyorum valla. her forma bitane lazım :)
benim araç x20xev bu işte pek bilgim yok olsa yapmayı bende isterdim ama yok işte napalım.
cengiz abinin adanalı olduğunu duyunca seinmiştim ama oda diyarbakırdaymış.:(
neyse artık diyarbarkıra yolumuz düşerse görüşürüz cengiz abimle

Geri