2003 corsa 1,7 dti yag suya karişiyor acil help.

Alper araçta yag kalmamış hepsi soğutma suyuna karışmış ve araç çalıştığında su kapagından yag atıyordu...
Yag radyatörü değişti düzeldi ama bakalım su daki yagı nasıl kaçgünde temizleyeceğiz.
Yardımların için teşekkürler.

Corsalarda Bu kronik Arıza Genel anlamda.Yagını Kontrol Etmekte Fayda Var Tabi.Sanırım Yaga Su karışsa Yag Seviyesi artabilir.Yag Çubugundada Görebilirsiniz.Temizliğe Gelince En Az 2-3 kere Sistemin Yıkanması Lazım Ustayla Sonrada Radyatör Katkısı Var.Sistemdeki Yagıda Temizledigini Söylüyor markası Aklımda Değil Şuan Arabada Şişesi Bakınca Yazarım Burdan.

konu baya eski ama bu durum başıma geldi ve eşanjör değişti.radyatörde kalan yağ tam anlamıyla temizlenemedi.Bu dediğiniz radyatör katkısının ismini yazabilirseniz kullanmak istiyorum.
kolay gelsin

konu baya eski ama bu durum başıma geldi ve eşanjör değişti.radyatörde kalan yağ tam anlamıyla temizlenemedi.Bu dediğiniz radyatör katkısının ismini yazabilirseniz kullanmak istiyorum.
kolay gelsin

Soğutma sistemine karışan yağın uzun vadedeki bir zararından da bahsetmek isterim,

hortumlar yağ gördüğü için zamanla özelliklerini kaybedecekler ve ilk müsait anda patlayacaklar.

Bİlginiz olsun önlemini alın.

Soğutma sistemine karışan yağın uzun vadedeki bir zararından da bahsetmek isterim,

hortumlar yağ gördüğü için zamanla özelliklerini kaybedecekler ve ilk müsait anda patlayacaklar.

Bİlginiz olsun önlemini alın.

Bunu bildiğimden nasıl yapabileceğim konusunda yardım rica ediyorum. Usta yaz olsaydı su ile 2-3 gün biner boşaltırdık sonra yeniden aynı şey bir kaç sefer tekrarlardık dedi. Ankara soğuk malum su dolduramıyoruz. Temizleme için ne kullanabilirim?

Tavsiyem,soğuk temizleyici madde ile hortumları sök ve basınçla(pompa yardımı yani herhangi bir pompa ile) yıka temizlenir

Teşekürler arkadaşlar sorun Yag radyatöründen çıktı.

Konuyu hortlatalım.. Araç Corsa 1.7 DTI benim aracımda da motor su kabında yağ mevcut.

Komple söktüm içini temizledim araca antifriz ekledik. İçi tekrar az az yağ doldu... Sorunun yağ soğutucusu olduğunu tahmin ediyorum.

1: Yağ soğutucusu ortalama kaç TL
2: işçilik ne kadar turar.

Not: Yağ seviyesinde azalma , artma yada su karışması gibi bişey yok..

Geri