2004 Corsa CDTI Motor Marşı

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan GT3
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

GT3

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selamlar herkese, aracım sabahları (7-8 saat çalıştırmadıktan sonra) zor çalışıyor. Tekrar kontağı çevirip marş basınca çalışıyor. Kızdırma bujilerine baktırdım, ondan kaynaklanmıyormuş. Acaba zayıflayan aküden kaynaklanabilir mi? Bir de 2004 1.3 CDTI Corsa ların marş motorları diğerlerine göre daha zayıfmış. Acaba bundan mı kaynaklanır? Kömürü eriyince sürekli zor çalışır herhalde? Bir yerde bırakmasından korktuğum için şu sıralar bu soruna takmış durumdayım. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

marş motoru iyi çeviriyo ve kızdırmalarda sağlamsa muhtemelen ya mazotu geri kaçırıyor.yada basınç pompasında kaçak vardır.

Eğer akü hiç değişmediyse akünü değiştir.
1.3 astrama yeni akü taktığımda araba daha rahat çalışmaya başladı.
eğer akü hiç değişmediyse zaten ömrünü tamamlamış sayılır. sakın akünün üstündeki o yeşil ışığa takılma benim akü bitti araba çalışmadı akü hala yeşil.

eğer akü değiştikten sonra devam ederse diğer problemlere bakarsın.
sonuçta 5 senelik akünün değişmesi bir kayıp değildir.

mutlaka kaliteli bir akü tak... dizelde çok önemli...

bu arada unutmadan opel 2004 ve sonrasındaki bazı 1.3 dizel astraları marş motoru değiştirmek için geri çağırdı. corsalar için böyle bir durum varmı bilmiyorum. yetkili servise bir sor...

Son düzenleme:
Yardımlarınız için tekrar teşekkür ederim.

Öncelikle aküyü değiştirip, sorun çözülmezse diğer sorunlara yönelmek yerinde olacak gibi. 84000 km devirmiş bir akü sonuçta...

Peki eğer corsa ların da marş motorları geri çağrıldıysa hala değişim hakkından yararlanabilir miyim? Bir fikriniz var mı?

bence aküyü elleme mazotu başka yerden al bir de depoya baktır kaçırıyor olabilir boşa girme masrafa .yararlanırsın peşine düşersen gm ile irtibata geç sağlıklı bilgi var ama peşini birakma sağlam bir servisede koy arabayı tamamdır kolay gelsin

akü olduğunu zannetmem benim araç da 2004 corsa cdti 150 000 km de ilk aküsü hala maşallahı var, bizim araçların marş süresi zaten biraz uzundur, süreyi ölçebilirsen karşılaştırırız.

Sorun sürenin uzunluğu değil aslında. İlk marş sonunda (yani marş motoru döndürmeyi bırakana kadar) motor çalışmayabiliyor. Gerçi forumda başlık açtığımdan mıdır nedir son bir haftadır falan rahat rahat çalışıyor :D
Akünün 150.000 km gittiğini duymak çok iyi geldi, akü harcamasının acil olmaması beni sevindirdi :)

Geri