2004 vectra elagance,sizce lpg taktırayımmı ?

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan seko40
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
brc kullanan arkadaş varmı

Aracımı aldığımda BRC kit vardı 100 000 km yol yaptım... sadece flitrelerini değiştirdim.Ben kesinlikle brc yi tavsiye ediyorum....Bu ara aracım 2000 model Vectra B CDX...
Ancak mutlaka iyi bir yere taktırın.Mümkünse taktırır iken başında durun...
saygılar

Evet bir ölçüm daha yapıldı. Ve ciddi fark var..

2 gün önce depo 2.49 TL'den dolduruldu, 196 km yol yapıldı. Bunun rahat 180 kilometresi direk şehirdışı. Az önce yakıt alındı yine 2.49 dan. 39.59 deyince pompa ötmeye başladı. (Uzun yolda 100-140 km hızlar arasında kullanıldı)

39.59/196 = 0.201989 TL çıkıyor. (100 km de 8.11 litre LPG)

Az kilometre yapılıp depo tam bitmeden alındığını düşünsek ve kafadan hata payı olarak ekleme yapsak 0.225 olsun. Bu rakam bile çok iyi bence.

Kasa ağır olduğundan sürüşe göre gerçekten ciddi fark var. Aynı araçta 20 kuruş ve 30 kuruşu görmek çok ilginç bence :) Dizel olduğundanmıdır bilmem Corsamızda bu kadar fark olmuyordu.

Son düzenleme:
lpg ye gönlüm razı değil ama bu gidişle benzin 5'i rahat geçer,iyi bir usta ile takrıınca lpg mantıklı geliyor,tek korkum performansı düşmesi hayırlısı bakalım

lpg ye gönlüm razı değil ama bu gidişle benzin 5'i rahat geçer,iyi bir usta ile takrıınca lpg mantıklı geliyor,tek korkum performansı düşmesi hayırlısı bakalım

Evet 1.6 da motorda biraz hissedersin lpg yi.... 2.0 motorlarda da performans düşse bile motor büyük olduğu için 1.6 ya göre çabuk alışırsın...
ama yol yapıyorsan kesinlikle lpg yi taktır...
saygılar

Bende BRC var 80 bin kmdir sorun yok. Performansa bişey olduğu yok. İnce bilgisayar ayarıyla iş çözülür. Ben bu araca benzinli binmem ne işim var dede oldu bizimkiler gari :D
Bu arada ben de Kırşehirli sayılırım :))

taktırdım arkadaşlar brc taktırdım,gelişte denedim hızım 110dan aşağı düşmedi km de 250 kuruş civarı yakmış nasıl sizce normalmi

Geri