2005 Astra H Ariza kodlari hk.

Nihat.Ak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaslar. Forumda daginik bicimde bircok konu mevcut ancak aracima ait hata kodlarini ve bugune kadar yaptiklarimi paylasip yardim istemekteyim. Aracta tekleme ve ara sira gaz verildiginde gaz kesip, kendini toparliyor ve gaza gecirmeye calistigimda yesil ve kirmizi isik(gazda oldugunu gosteren) birlikte turuncu olarak yaniyor ve bu sirada egzosttan pir pir pirlama sesi ile yogun su buhari cikisi oluyor. Araci stop edip biraz bekledikten sonra bu sorun ortadan kalkiyor.

0115-motor sogutucu sicaklik (EKT) sensor devre.
0171-yakit trim sistemi yalin bankasi 1

0300-1-2-3-4 tekleme hatalari.

0314- bulamadim bunu.
Ve son olarak 1300-ignitor devre diye buldum.

Simdi aracin atesleme modulu ve bujilerini 25.10.2013 tarihinde yetkili serviste degistirdim. Ancak aracin 2. Viteste 1800-2000 devir arasinda teklemesine(genellikle motor 70 derece uzerinde iken) bir cozum bulamadilar. Forumlardan okudugum egr iptalini sordugumda ise alakasi yok diye bir cevapla karsilastim. Cozumu nedir diye sordugumda lpg dendir servise git dedi usta ve lpg servisine gittim pc ye bagladi usta 2 kez ve hic bir sorun yok dedi. Servise donup anlattim ve o zaman ust kapagi acip bakacaz dedi ve 3000 tl gibi bir masraftan bahsetti. Eger bu hata kodlari atesleme bobininin yanmis olmasina isaret ediyor ise ne yapmaliyim. Yardimlariniz simdiden tesekkurler.

HTC EVO 3D X515m cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Nihat.Ak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Konuyu yanlis yere actiysam affola cunku siteden giris yapamiyorum. Yeni sifre istemis olmama ragmen.

HTC EVO 3D X515m cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Nihat.Ak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cevap verecek kimse yok mu yahu :)

HTC EVO 3D X515m cihazımdan gönderildi

Nihat.Ak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Konu kimsenin ilgi alanina girmedi galiba :)

hazanh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ısı sensörünü mutlaka değiştirin sonra büyük ihtimal diğer hatalar düzelecektir. ısı sensörü hatasında motor sıcaklığı tam anlamıyla ölçülemediği için aracın yakıtı fazla vermesinden dolayı sorun yaşanıyor. benimde başıma gelmişti. hatta aracı çalıştırıp 2-3 km mesafeye gidip stop ettiğimde çalışmıyordu veya çalışsada boğuluyordu hararet 50 derecenin üzerine çıkınca düzeliyordu. veya yarım saat bekledikten sonra çalışıyordu. bunun haricinde bujileri tekrar söktürüp baktırın buji yuvaları yağ alıyor olabilir conta tam oturmadığında oluyor bu durum.

Nihat.Ak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Anladim, o zaman en kisa zamanda isi sensorunu degistirip deneyelim. Insallah duzelir. Araba bazen huysuz at gibi ustunden atmaya calisiyor beni sanki :):):)