2005 opel 1.4 classic 63000 de lpg

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan altar38
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Tam okuyamadım yazılanları ama şunu belirteyim. Araç kışın fazla yakar. Örneğin 10 km lik yol gidene kadar. Siz kısa mesafe kullanıyorsanız zaten motor belli bi sıcaklığa gelene kadar araç benzinden lpg ye geçmiyor. Bundan da dolayı kısa mesafe kullanıyorsanız bence kar değil zarar. Ayrıca genelde uzun yolda yapıyorsanız tatil vs iiçin bence gereksiz.

Ayrıca abilerimin dediği gibi sadece lpg olarak ölçmeyin benzin olarak da fiyat eklemek lazım sonuçta araç ısınıncaya kadar benzin de kullanıyor.

öncelikle şunu belirteyim lpg kesinlikle en ekonomik yakıt türüdür.taktırmanızı tavsiye ederim.hangi marka sistem takacağınızı montaj yapan ustalara sorun onlar uyumlu kiti modele göre söylüyorlar.örneğin benim aracım 1998 model astra f ben brc taktırmak istedim olmaz uyum sorunu yaşarız atiker takıcaz dediler tamam dedim son derece memnunum.montaj yaptıracağınız yerin ustalığından emin olun iyi araştırın bu işte tecrübe çok önemli.

sonunda

arkadaşlar uzun sure dusunup taşındım ve gecen cuma Erzurum tulu oto da
atiker taktırdım 1000 tl ye..
kars dan erzuruma 56 tl benzin yakan aracım dönüşte 32,85 tl lpg yakarak beklentimin altında bir sarfıyat söz konusu oldu.

203 km yi 56 liraya giden aracım 28 krş benzin de
201 km de 32,85 tl lpg yaktı.. 16 krş,

yüzde 47 lik bir tasarrruf söz konusu oldu...

arkadaşlar uzun sure dusunup taşındım ve gecen cuma Erzurum tulu oto da
atiker taktırdım 1000 tl ye..
kars dan erzuruma 56 tl benzin yakan aracım dönüşte 32,85 tl lpg yakarak beklentimin altında bir sarfıyat söz konusu oldu.

203 km yi 56 liraya giden aracım 28 krş benzin de
201 km de 32,85 tl lpg yaktı.. 16 krş,

yüzde 47 lik bir tasarrruf söz konusu oldu...

Zaten %50 anca bir fark oluyor oda sadece LPG fiyatından kaynaklı oluyor başkada bir şey değil. ;)

En nihayetinde yuzde 50 az bİ oran deĞİl bence herkes taktirmali

Geri