2008 1.4 Corsa - Yakıt Problemi

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan onrhnnn
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

KM'de 0,30 TL Sizce Nasıl

• Düşük

Oy: 3 16.7%
  • Normal

Oy: 7 38.9%
  • Yüksek

Oy: 8 44.4%

• Kullanılan toplam oy
    18

onrhnnn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba Arkadaşlar;

2008 Model Corsa 1.4i Twinport Sport Kullanıcısıyım.

Yaklaşık 7 Ay Önce Lavato Sıralı Sistem LPG Taktırdım. Yeni Sistem Felan Filan Dediler :) 1,500 TL Para Verdim.

Şimdi Gelelim Sıkıntıya,

Litre Fiyatı 2,30 TL Olan Gaz İle Aracım

30 TL ile 100 KM Zar Zor Gidiyor. Ortamala KM'de 0,30 TL Civarında Yakıyor. Bu Rakam Bana Çok Yüksek Geliyor.

- Sizce Bu Rakam Normal mi ?
- Eğer Normal Değilse Aracın Neyini Kontrol Etmem Lazım ?

Şimdiden Teşekkürler..

Ben 1.6 benzinli aracımda 200tl lik benzinle şehiriçi 650 km rahat görüyorum. Bu da 30 kuruş yapar. Kassam daha da düşecek. Sürüş stilinizi sakinleştirin.

Ben 1.6 benzinli aracımda 200tl lik benzinle şehiriçi 650 km rahat görüyorum. Bu da 30 kuruş yapar. Kassam daha da düşecek. Sürüş stilinizi sakinleştirin.

Daha Nasıl Bir Sakinlik Sergiliyeceğim İnananın Ben Daha Bilemedim :)

Gaz Pedalının Altında Yumurta Varmiş Gibi Kullanma Değimini Tam Olarak Uyguluyorum Lakin Bi Sonuç Yok Daha :)

lpg taktırdığınız yere ayar yaptırmalısınız ilk aşamada.

Ayar İşi Bir Türlü Düzen Tutmuyor, Tüm LPG Servis Çalışanları İle Kanka Olmuş Durumdayım.. Ordakilerin Söylediği Şey, Bu Araca Daha Başka Bir şey Olmaz, Araç Demekki Böyle Yakıyor Deniyor

Kullandığınız güzergah nasıl?
Yokuş, dur-kalk çok oluyor mu?
3-4 km gibi kısa mesafeler mi kullanıyorsunuz?

Aracım 1.6 astra 2001 model kısa mesafelerde 3-4 km de kullanıyoruz.2.vitesi geçmiyor yaklaşık 300 kuruş yakıyor km de servise götrdük normal dediler sürekli dur kalk falan normaldir bnce.Taktıralı 1000 km oldu.

Kullandığınız güzergah nasıl?
Yokuş, dur-kalk çok oluyor mu?
3-4 km gibi kısa mesafeler mi kullanıyorsunuz?

Çok Fazla Eğimi Olan Bir Yerde Değilim, Günlük Ortalama 50-60 Km yol Yapıyorum Ama Hep Kısa Mesafede ve Dur Kalk Yok Denecek Kadar Az.

Son düzenleme:
Geri