2009 yılı sonuna kadar, tüm ehliyetlerde TC Kimlik numarasının kayıtlı olması....

yakuzz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eren arkadaşımız kendisine gelen bir maili iyi niyetinden dolayı bizimle paylaşmış.. muhattabımız kendisi değil. maildeki bilgiler ise muhtemelen yanlış..

MBugra1

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.karinca.tk
yeni verilen ehliyetlerde TC kimlik no yazıyor, ancak eskiler bu sebeple değiştirilmeleri zorunlu değil. Yani bu haber asılsız.

Ancak çöyle bir durum var, artık bazı kurumlar ibraz ettiğiniz kimliğin üzerinde TC kimlik numarasının yazıyor olmasını zorunlu kılıyor. Bu tür durumlarda ehliyetinizle beraber nüfus cüzdanınızı yanınızda taşımıyorsanız (ki ben taşımıyorum) sıkıntı çıkıyor. Bu durumdaki kişiler de kendi istekleriyle gidip ehliyetlerini değiştirebiliyorlar. Masrafı da yanlış hatırlamıyorsam 50 lira ehliyet evrak parası ve vesikalık fotoğraf. Eskisini geri vereceğiniz için de kayıp/çalıntı bildirimi, gazete ilanı gibi teferruatlarla uğraşmanıza gerek kalmıyor.

buraqh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
en iyisi valla:) kayserili bir arkadaşım maimi'den aldığı ehliyeti kullanıyordu, ufak tefek şeylerde polisin ceza yazmadığını da anlatıyordu:) tabi arkadaş kayserili, sizlerde aynı sonuç alınmayabilir:))

bende bir kez ehliyet yanımda yokken cevirmeye girdim kıbrıs ehliyetini gösterdim sorun çıkmadı bu arada bende kayseriliyim :)

MuL@T

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
t.c kimlik nosunu tutanağa yazmak daha kolay geliyor bana,yormasınlar bizi hiç zamanım yok çünkü:D