5 tl ye vites ve el freni körüğü yapımı

eline sağlık kardeşim ayrıca paylaştığın için de teşekkür ederim
harika olmuş basit bir iş ama insanın kendi el emeği ile yapınca onun değerine değer katıyor tebrik ederim harika olmuş

el freni körüğü

merhaba kardeşler

Ben tekstilciyim. elimde deri malzeme var. 2006 Opel corsa c kullanıyorum. vites ve el freni körüğünü değiştirecem. yalnız nasıl çıkarıldığını bilmiyorum. resimli yollamışssınız ama el freni için resim yoktu. el freninin körüğü nasıl çıkıyor. resimli yada video yollayabilir misiniz. yardımcı olaiblirseniz çok sevinirim.
ayrıca vites körüğünde alt kısımdaki plastik kasaya deriyi nasıl takıyorsun ?
topuzun olduğu yeri kelepçe diyorlar ama alt kare plastik kasaya nasıl tutunuyor. içine mi giriyor ? bir de o kelepçe nasıl birşey. elektirikçiden alabileceğimiz bişey mi ? çıkarırken kesiyoruz diyorlar ?

merhaba kardeşler

Ben tekstilciyim. elimde deri malzeme var. 2006 Opel corsa c kullanıyorum. vites ve el freni körüğünü değiştirecem. yalnız nasıl çıkarıldığını bilmiyorum. resimli yollamışssınız ama el freni için resim yoktu. el freninin körüğü nasıl çıkıyor. resimli yada video yollayabilir misiniz. yardımcı olaiblirseniz çok sevinirim.
ayrıca vites körüğünde alt kısımdaki plastik kasaya deriyi nasıl takıyorsun ?
topuzun olduğu yeri kelepçe diyorlar ama alt kare plastik kasaya nasıl tutunuyor. içine mi giriyor ? bir de o kelepçe nasıl birşey. elektirikçiden alabileceğimiz bişey mi ? çıkarırken kesiyoruz diyorlar ?

ben astra kullandığım için corsa nasıl söküldüğüne dair bilgim yok fakat elinze orijinal körüğü aldıktan sonra hem el freninde hemde körük içinde plastik bir kasnak var. diktiğiniz deriyi o kasnağa takıp aracın plastiğine tırnaklı olduğundan geçiriyorsunuz.
kelepçe sadece vites ve el freninin dibindeki kısmı büzdürmek için kullanılıyor. elektrikçilerin kullandığı kablo bağı olarakta kullanılan cırt cırtlar ile büzdürme işini yapıp fazlalığı kesiyorsunuz.alt tarafta kelepçe yok. sökünce göreceğiniz üzre alt kısımda deri orijinal körükten çıkan kasnağa sıkıştırılıp takılıyor.
kılıfı dikebiliyorsanız montaj en kolay kısmı.corsa sahibi olan arkadaşlara mesaj atarak nasıl söküldüğünü öğrenebilirsiniz.

marmaralı arkadaş teşekkür ederim cevap için. Dikmesi kolay. Onu hallederim de, elimde kalır diye korkuyorum çıkarmasından. tırnaklı birşey tahmin ediyorum. nette de bir tane video yok valla. bir kere görsem bana yetecek. görmeden ellemek de istemiyorum aslında.

marmaralı arkadaş teşekkür ederim cevap için. Dikmesi kolay. Onu hallederim de, elimde kalır diye korkuyorum çıkarmasından. tırnaklı birşey tahmin ediyorum. nette de bir tane video yok valla. bir kere görsem bana yetecek. görmeden ellemek de istemiyorum aslında.

düz tornavidayı el freni için söylüyorum sok arasına tırnakları görünce zaten nasıl çıkacağını anlarsın basit.

Ekli dosyalar

• opelim.webp
    opelim.webp
    24.2 KB · Görüntüleme: 58
  • körük.webp
    körük.webp
    12.9 KB · Görüntüleme: 53
  • IMG_2463.son.webp
    IMG_2463.son.webp
    32.2 KB · Görüntüleme: 53
Geri