73 km deki OPEL ASTRAMIN DİREKSİYONU KİLİTLENDİ

Ynt: 73 km deki OPEL ASTRAMIN DİREKSİYONU KİLİTLENDİ

Muhtemelen akü sorunu. Benim aracın direksiyonu da bu günlerde hafifledi mesela.
Kafasına göre takılıyor bazen hafifliyor bazen ağırlaşıyor. Akünün şarjı çok etkiliyor.

wave61 link' Alıntı:
ben de aracı ilk aldığımda bununla karşılaştım... bir daha tekrar etmedi 1 seneyi geçti...
Bizim araçların direksiyonu servo değil gibi bir şey duymuştum sanırım. 2013 1.6 Edition benimkide...

arkadaşlar editionlarda servo direksiyon var yani direksiyondaki pompa motordan kayışla güç alıyor,sport ve cosmo larda elektro-servo direksiyon var buda motordan değil harici bir elektrik pompasından güç alıyor,büyük ihtimal arkadaştaki sorun bu pompanın bozulmasından kaynaklanıyor ve pompa direksiyon kutusuna sabit olduğundan komple değişim demişlerdir,arkadaşa büyük geçmiş olsun diyorum ve araç yeni olduğundan araç değişimi için bastırmasını tavsiye ediyorum.

ulas79 link' Alıntı:
arkadaşlar editionlarda servo direksiyon var yani direksiyondaki pompa motordan kayışla güç alıyor,sport ve cosmo larda elektro-servo direksiyon var buda motordan değil harici bir elektrik pompasından güç alıyor,büyük ihtimal arkadaştaki sorun bu pompanın bozulmasından kaynaklanıyor ve pompa direksiyon kutusuna sabit olduğundan komple değişim demişlerdir,arkadaşa büyük geçmiş olsun diyorum ve araç yeni olduğundan araç değişimi için bastırmasını tavsiye ediyorum.

+1 daha önce pompa ile ilgili bir durum vardı şimdi hatırladım.

mucahitduran link' Alıntı:
Bizim araçların direksiyonu servo değil gibi bir şey duymuştum sanırım. 2013 1.6 Edition benimkide...

bir kez olmuştu mücahit. Elektro değil bizimki evet tam kilitlenmedi resmen dönmüyordu aşırı sertleşmişti...yazdığım mesajı arıyorum..

şimdi fark ettim arkadaşın aracı edition yani servo direksiyon sahibi,bu da kayışın tahrik ettiği direksiyon pompası sorunu olma olasılığını ortaya çıkarıyor.

ama dediğim gibi araç yeni iken garip sorunlar vardı direksiyonun ötme sesine alışamamıştım tamturda.. sola çekiyordu,direksiyon sertleşti bir gün aynı şekil.. vs. vs. zamanla yok oldu bunlar  :)

edition 1.6 dizellerde elektro servo var.

Geçmiş olsun .Ben kafalarına atardım 0 aldığım araç böyle sorun çıkarsaydı , kesinlikle yeni araç ile değişim talep edin . general_Shame_on_you

Normal sartlarda bu aracin yenisiyle degismesi lazim ama soz konusu opelse bu ancak bir hayal olur. Caninizi sikmayin opel bu araci degismez o yuzden bosuna opeli arayip sinirinizi bozmayin. Ya da tuketici mahkemesine basvurun. Ben yasadigm sorun yuzunden once Tr opel sonra da almanya opelle gorustum al birini vur otekine.

Geri