8000K yerine 6000K

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan eRaGoN
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
kelvinskalafyrkoe7.jpg

bu k değerleri yükseldkce verdiği ışık artmıyomu?

K değeri arttığı zaman ışık şiddeti artar fakat buna bağlı olarak ışık rengi morumsu yanmaya başlar buda karşıdan gelenlerin gözünü alır fakat sizin görüşünüzde bi azalma olur..Bende 8000K vardı görüş güzel ama yağmurlu havalarda fazla göstermiyo 4350-5000 K ile değiştiricem sanırım...

ışık siddeti artımıyor.

hepsinin lümen birimi eşit sadece renk ısısı olan K arttıkca ısıgın emilme oranıda artıor.

ne kadar K nız olursa asfalt ve yagmur ısıgı o kadar emer size bişey kalmaz.

3000 çok amele

4000-5000 arası secmek mantıklı

arkadaşlar bu 4300k lık ampülleri nerde bulabiliriz, ben gaziantepte bulamadım. tavsiye edebileceğiniz bir internet sitesi varmı acaba?

Site sponsorlarından olan tuningpiyasa'ya bi bak istersen ben bi kaç kez alışveriş yaptım gayet düzgün çalışan bi site..

6000 iyidir:D

malesef h1 4300k hiçbiryerde bulamadım ebaydan alacam heralde. 20€ ya philips görmüştüm

4300k en verimli fabrika standartı ışıkdır insan gözünü yormayan en iyi oran olduğu için standart 4300k belirlenmişdir.. 4300k kitde bulmanzı güçdür ampülünüde genelde piyasadaki xenon kitler show amaçlı satıldığı için 6000k beyaz yani ve üstü oalrak gidiyor 8000k mavi 10000k pembe 12000k mor v.b

ebaydan almanız en makulu olucakdır bende ordan almışdım.. ampülleri almanız yeterli..

birde 4300k sarımtırakdır normal ampüle benzer hafifden ama xenon dur neticede normal ampülden çok daha fazla aydınlatır..

4300k en verimli fabrika standartı ışıkdır insan gözünü yormayan en iyi oran olduğu için standart 4300k belirlenmişdir.. 4300k kitde bulmanzı güçdür ampülünüde genelde piyasadaki xenon kitler show amaçlı satıldığı için 6000k beyaz yani ve üstü oalrak gidiyor 8000k mavi 10000k pembe 12000k mor v.b

ebaydan almanız en makulu olucakdır bende ordan almışdım.. ampülleri almanız yeterli..

birde 4300k sarımtırakdır normal ampüle benzer hafifden ama xenon dur neticede normal ampülden çok daha fazla aydınlatır..

Hakan Güzel bilgiler için Teşekkürler...

Sinan abi beyini değiştirmene gerek yok sadece ampullerini değiştiriyorsun. Merceklerden dolayı tamamen sorun yaratıyor. Başka bir sebebi yok. Sonradan takılan her ne olursa olsun orjinali gibi olmuyor ister istemez bazı şeylerden kırıyor..

Geri