80'li 90'lı yıllarda çocuk olmak

DV-011

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
susam sokağıda vardı 80 lerin sonu 90 ların başı oda eksik kalmış, minik kuş , edi büdü kurabiye canavarı, muhabir kurbağa, kırpık.

real-c

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba Aranızda BU olayı yaşayan varmı bilmem ama benim için çocukluk yılları

Açık HAVA sinemalarında filim seyredip, aralarda ibrahim tatlıses dinleyip , sandeviç kokusu HIMMM ,en önemliside ezan okununca herhezin koltuktan hafifce dogrulması geliyor !!! izmirliler çok iyi bilir ( efedayı sineması ,çiçek sineması, atlas sineması vb )

Tabii telli arabaya gazoz kapagından cant yapmak ayrı bir zevkti

atomkarinca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
pazar günü bruce lee filmi izleyip karateci olmayı hayal etmek Dayımın ben onun arkadasıydım dıye bize anlattığı hikayeleri dinleyip gerçekten inanmak ve ayrı 1 saygı gösermek yılbasında dansoz cıkacakmıs muhabbetıne kulak kabartıp ne oldugunu anlamadan izlemek tombala ve fırdöndü oynamak alınan çikolatanın yapısını hemen yeyip yarısını saklamak Rambo ve Rocy seyredip aralarında kavga etseler hangisi yener muhabbeti yapmak postaneden jeton alıp sarı telefon kabinin içinde telefon edebilmek buyuk ve orta boy jetona ayrı 1 önem vermek eve tel baglandıgında önce telefon makınasının montajını sonrada 1 hafta kadar sonra hat gelmıs dendıgınde ne oldugunu anlamaya calısmak orta okul hatta lise de bile anket defteri doldurabilmek olm varya kanal olacakmıs aksama kadar cızgı film olacakmıs geyiğine özellikle trt2 açıkdıktan sonra daha fazla ınanmak ve daha hareretli savunabilmek Voltranın neden hep önce dayak yeyip sonra birleştiğini ve neden ensonundaki lavugun bende başını oluşturayım dedığını anlamaya calısmak oyuncak dukkanlarının vitrinine içeride hazine varmış gibi yapışıp kalmak pembe panterin oyuncagının alınması hayalı ile yaşamak kukalı saklambaç için konseve kutusu aramak bayramlık alınan elbiselerin kot takımlara dönüştüğü yıllar adidas grampon alabilme hayalleri reebok pump lar converse ler la gear lar espardin diye ayakkabı vardı uvak uvak lee cooper lar ajda pekkanın zeki mürenin alo reklamına çıkışı banyo kazanı yakmaya calışan anneni babanı seyretmek yakın boş arazide ateş yakıp patates közlemek ahh ve ne guzeldi o gunler 1 de Almanyadan tatile gelenlerin arabalarını uzay mekiği gibi görmek
ne günlerdi o gunler ya

yalcin36

Kayıtlı Kullanıcı
48-Muğla
Siteyi ziyaret et
evet arkadaşlar ya bende 1980 de tam 10 yaşındaydım :=) ve gercekten o günlere dönmek isterdim ....

yalcin36

Kayıtlı Kullanıcı
48-Muğla
Siteyi ziyaret et
ama ozaman larda teknoloji bu kadar işlerlememişti sega games commodore 64 bilgisayarlar ve atari ler vardi.
Gider jeton alır atarilerde paraları verir oyun oynar eve de herzaman gec kalır fırca yerdik :)

yalcin36

Kayıtlı Kullanıcı
48-Muğla
Siteyi ziyaret et
Gusel gunlerdi ama o günler geri gelmicek ama ben cocukluğumu güsel yaşadım ya cok yaramazdım walla :)....

fadanur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mahallede oyun oynarken.. birisi bağırırdı.. cüneyt in filmi başlamııışşşş..
10 saniye sürmez sokakta bi tane çocuk kalmazdı :))

birde Buruce Lee nin ismini herkes burjile diye bilirdi :))