95 model 2.0 Opel Vectra A - Araba çok ciddi şekilde irkiliyor

Opelbey

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar;

2.0 Opel Vectra A Kasa 95 mdel arabam var.Ancak araba çok ciddi irkiliyor. Önceden 1-2-3viteslerde bunu yapıyordu şimdi büyük viteslerde de aynı şeyi yapıyor. Ancak motor sanki sıcakken yapıyor bu dediklerimi.motor sogukken çok olan birşey değil.özellikle kalkışlarda motor boğuluyor sanki sonra kendi topluyor.
Sıralı sistem mimgas diye bir marka var üzerinde.LPG'de yapıyordu sonra benzinde kullanmaya başladım.Aynı sorun benzinde de LPG'de ki kadar olmasa da var.

Lütfen br çözüm önerisi getirin çıldıracağım artık ya.

gaz ayarı tekrar bir daha yaptırıldı.
distribötür kapağı ve tevzi makarası değiştirildi.
buji kablosu : Zetex Marka 2 ay önce değişti. (dışarıya ateşliyordu buji kablosu yenilendi 10 gündür üzerinde)
buji : gm marka (çift tırnaklı) 2 ay önce değiştirdim.
baskı balata değiştirildi.
triger set halinde değiştirildi.
v kayışısı su d.d pompası değiştirildi.
Şu mübarek ramazan ayında Allah rızası için bilen bir arkadaş yardım etsin.Yoksa bizim ustayı resmen maaşa bağladım.Artık taksit taksit ödeme seçenekleri sunmaya başladı adam.
frown.png

memoli007

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
Öncelikle Emme manifoldundan hava alıyor olma ihtimali var incecik bir vakum hortumundan bile hava alsa %50 ye kadar gaza bastığınız durumlarda silkeleme yapar.
gazdada yapar benzindede yapar.
sonra hava debimetresini kontrol ettirin en son da Triger kayışının sentesine ve distribütör avansına baktırın
bunlardan birindedir arıza.

halilakel

Kayıtlı Kullanıcı
33-Mersin
Siteyi ziyaret et
ateşleme bobinini kontrol ettirin...

Opelbey

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
teşekkür ederim arkadaşlar değerli bilgilerniz için.söylediklerinizi yaptırıp burada paylaşacağım

mendel50

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
lpg de çift tırnak buji kullanılmaz veya önerilmez arama motorlarından araştırın . senin sorununda ateşleme ile ilgili olması ihtimali fazla bu seçeneği göz ardı etmemeni öneririm

Opelbey

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kardeş her türlü ayrıntıyı araştırıyorum tek tırnak çift tırnak bilmiyorum ancak çift tırnak gm çıktı üzerinden çift tırnak gm taktı yerine.

bu ateşleme bobini pahalıymış az :)