abiLerim Yardım..

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan aSreG
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

aSreG

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Abim Evleniyor 1 ay sonra ve arabayla birlikte gidecek :(

aklımda 3 araba var..

1. Honca Civic 1.4 ieS (hathcback 3 kapı)

2. 106 GTI

3. 97-98 Vectra..

alım gücüm pek yok çıkabileceğim taş çatlasa 13 bin TL..

Sizce bunların içinde en iyisi hangisidir? Artı ve eksileri nelerdir ?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Tamamen kendi görüşlerimi söylüyorum:

Araçlardan ne beklediğiniz önemli burada. 106 GTi tamami ile bir eğlence makinası. Spor ve kısa yolda etkili bir silah.Yol tutuşu diğerlerine göre bir gömlek üstün.Hafif. Ancak iç mekan ve işçilik olarak çok geride. Çok küçük,çok sağlam değil. Çok fazla modifiye seçeneği,parça mevcut.

Honda Civic 106 gibi performanslı bir makine değil. Tip olarak güzel bir araç,en az 106 kadar fazla parçası mevcut.Birçok modifiye seçeneği var,ancak çok fazla bir performans beklenmemesi gerekli.İşçilik bir nebze daha iyi.İç mekan daha ferah,ancak yine tabiki tek kapı bir HB.

Vectra motor seçeneğine bağlı olarak ideal bir araç.Tabiki 2.5 ile 1.6 arasında dağlar kadar fark var.Çok geniş,rahat,konforlu,güvenli bir otomobil.Diğerleri ile kategori olarak farkı olan bir araç.Görünüşü güzel,albenisi yüksek..parçası diğerleri kadar olmasa da çok sayılabilir.Modifiye düşünüyorsanız seçenek bol..Güzel aksesuarlar ile mükemmel bir makine oluyorlar.

Hepsine stock olarak binecek iseniz,106 GTi,GTi olmasından ötürü hepsinden güzel görünüyor.Ancak dediğim gibi burada araçtan ne beklediğiniz önemli.Konfor istiyorsanız Vectrayı seçin...Performans ve eğlence istiyorsanız 106. Hondayı pek önermiyorum ben.

Emre bahsetmiş 106 için aynen katılıyorum. Honda içinde eğer modlanıcaksa 130hp görmek 1.5 milyarlık bi işleme bakar. Sohc vtec yapmak çok zor bişey değil. 1.4 vtec'in olur. Motoru sorunsuzdur tartışılmaz. Honda'nın Tr'deki parça bolluğu hiçbir markada yok. Modifiye anlamında tabi. Hondanın dezavantajı yol tutuşu vasattır Vectrayı söylemiyorum. Zaten kullanıyorsun şu an.

Edit: Turkche değil Türkçe konuşmaya özen gösterelim. Biz sahip çıkmazsak kimse dilimize sahip çıkmaz.

Son düzenleme:
Konu ile alakası yok ama Berkay senin aracın önü ne manyak bişi olmuş öyle :D photoshop mu o yoksa gerçek mi? çok güzel göründü gözüme o karlık :D

Eyvallah biladerimin biladeri!:D

Baya hoş olmuş güle güle kullan :D

Neyse arkadaşın konusnu kirletmeyelim :D

Benim içn Görünüş önplanda aslında.. 106 ve Honda'da gözüm var daha cok honda. Vtec iyi ama cok pahaLı.. Normal bi hondada vitec'e benzetileblir.. Sizde önermiyorsunuz. Tanıdıgım galericiler var onlarda 106 öneriyor. Kafam cok karıştı :S

106 GTi Almanı Tavsiye Ederim Hız Ve Görünüş Bakımından Ama kalbim Vectradan yana...

Geri