Açık alanlarda alkol yasağı Afyon ile başladı!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Veli Karaca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İmam Yellenirse @kaderaniz üyeler ne yapar kim bilir :)

Genelde düzgün bir üslup kullanıyorsunuz ama bu yakışmamış size...

@Kaderaniz
Kusura bakmayın bu gerçekten de iyi niyetle yazdığım bir şeydi... Konu ister istemez siyaset ve Din'e dayanacaktı, bunu uyarmanız hoşuma gitmişti, herkes bir nebze de olsa frenliyordu kendini uyarınıza binaen, dayanamayıp siz de yazınca o yüzden yazdım, Hakkınızı helal edin, kırmak istemedim, geri alıyorum sözümü...

Afyonlu bir arkadaşımız yazmış, sürekli olay çıkıyor afyonda, o yüzden bu olay dile getirildi, Yasaklanması afyon olarak iyi olacak demiş... Bunu Gaziantepteki siz ne bilirsiniz, Nede Ankaradaki ben...

Kaç kişiler size durumun dini ve siyasi olmadığını, insan haklarıyla ilgili olduğunu, çocuklarımız eşlerimiz tedirgin olmasın diye rahat bir ortamda babaları, kocaları olmadan da rahatça istedikleri yerlere gidebilsin demek istiyoruz diyorlar...

Aslında bunu çok iyi anlıyorsunuz ama, ilk mesajınız tepki mesajıydı, şimşekleri üzerinize çektiniz, savunmaya ve taaruza geçtiniz, konu kişiselleşti...

Anlayıpta, hala ısrar etmenizdeki nedeni nedir Aykan bey...
Yanlı düşünüyorsunuz...

Konunun başından beri size sormak isteyip, cesaret edemediğim, soramadığım bir sorum vardı...

İmzanıza " Bıyıklarına Tükürdüklerim " yazmışsınız... Kızgınlık ifadesi olan Smile de var yanında.

Çoğulbir kesimin bıraktığı bıyık sitili olsa gerek, bıyıklarına yazmışsınız...

Benimde bıyığım var şu anda, bir top sakal yapar, bir bıyık yaparım, sizin gibi memur olmadığım, bağkur'a kayıtlı olduğum için farklı türde bırakabiliyorum...

Ben üzerime alındım, sizin tükürdüğünüz kesime giriyormu acaba diye??? Benim gibi Merak edenlerde vardır muhakkak... Rahatsız oldum kişisel olarak...

Hangi kesimi kastetiniz, veya neyi kastettiniz... Memur, bilgili bir arkadaşımızsınız, cevabını verebilirsiniz galiba... Teşekkürler,

Zaten siyasi bir kesimi zan altında bıraktığınızı düşünmüyorum, zaten forumda bu şekilde imzalar yasak, öyle değil mi!!!!

Hangi Kesim???

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
bu yazdığımı tekrar okumanız dileğiyle burası afyon sokakta içki kültürünü gelinde görün öyle yazın izmir vb. gibi içki içilmez burada buyrun gelinde bi görün REZİLLİĞİ öyle konuşun abiler.

İçki işi bir kenara da, Afyon'da denetim yoksa bunun sorumlusu kim? Koskocaman Afyon'da görev yapan polis yok mu, ya da varsa neden görevlerini yapmıyorlar? Valiniz görevlerini yapmayan kamu personeline müdahale etmekten aciz mi? Bir ilin mutlak hakimi olan vali emniyet müdürüne hesap soramıyor mu? Kendince yeniden güncelliyerek (içki yasağı yıllardır var) koyduğu içki yasağı nedeniyle kendisine teşekkür etmeyi bilen Afyon halkı şimdiye kadar vali beye "görevlerini yerine getirmeyen kamu personelini" şikayet etmeyi neden akıl edememişler ki?

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
İmzalar konusundaki fikrim; imzalar kişinin karekterini yansıtır.

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Konunun başından beri size sormak isteyip, cesaret edemediğim, soramadığım bir sorum vardı...

Aslında bu konu ile ilgili son mesajımı geçen sayfada yazmıştım. Ama soru sorduğunuz için iletinizin bir bölümüne cevap yazmam gerekiyor.

İçki içme konusunda ise görüşlerim aynı. Belki farklı düşünüyorum. Belki toplumdan ayrılanıyorum. Belki aşırı şekilde düşmanca bakıyorum olaya. Fakat bu da benim görüşlerim! Görüşlerime katılınmasa da saygı duyulması beklerim.

Cevap yazmam gereken bölüm imza ile ilgili yazdıklarınız...

İmzam uzun zamandır bu şekilde. Bu olayla en ufak bir ilgisi yok. Neden böyle bir kanı oluştu anlamadım. Yalnızca hoşuma gitti yazdım ve öyle kaldı. Belli bir zümreyi kırmak, üzmek, incitmek, yaralamak, darıltmak, küstürmek, kızdırmak v.b. niyetinde değilim.

30 yıl öncesine baktığımda sağ-sol diye bölünmenin ülkeye ne kadar zarar verdiğini görebiliyorum. Bugün ise şucu bucu diye bölünmenin büyük hata olacağını görüyorum. O nedenle insan bıyıklarını nasıl bırakırsa bıraksın banane! Yeter ki o bıraktığı bıyığı adam gibi taşıyabilsin. Adamlığın simgesi olan bıyık adam gibi taşınmalıdır. Toplumun hangi kesiminden olursa olsun ister badem, ister hilal, ister pos bıyık; vatanını adam gibi sevmiyorsa, adam gibi çalışmıyorsa, vatanın altını oyuyorsa işte onun bıyığına tüküreyim!

hdereli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
efendi bi şekilde 1 bira içip de mekanı terkedenlerin sayısının çok az olduğu ülkemizde malesef böyle yasakların gelmesi gerekiyor.

içme adabı ve edebinden biraz yoksun bir milletiz. tadında bırakamıyoruz. dahası bir de direksiyon başına geçiyoruz.

alkol almanın yeri , 7den 70e herkese açık olan parklar değildir. onun da ayrı yeri var. 3 kişi alkol alsın da aman zevkinden yoksun kalmasın diye 50 kişinin huzurunun bozulmasına kimse göz yumamaz.

bence yerinde bir karar olmuş.

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Konu hakkında birçok üye yorum yapıp görüşünü bildirdiği için, valilik kararıyla yasak ortadan kalktığı için ve konu ister istemez siyasete kaydığı için kilit talep ediyorum. ;)

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Hadi Sülüklü'yü hatırlarmısın? :)

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Konu hakkında birçok üye yorum yapıp görüşünü bildirdiği için, valilik kararıyla yasak ortadan kalktığı için ve konu ister istemez siyasete kaydığı için kilit talep ediyorum. ;)

Ben de sabırsızlıkla bu teklifini bekliyordum :). (şaka şaka)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...