Acilll yardım??? Hoparlöre kaçan metal parçacıkları

senih&asaf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaşlar

geçen hafta aldığım pıoneer hoparlörün içine g...z.. lı teyipçinin yüzünden sac tozu dolmuş. hoparlörde cızırtı var diye aldığım adama gönderdim adam da bana bunun içi sadece sac tozu dolmuş ben ne yapıyım dedi geri gönderdi. elimde kaldı hoparlör ne yapacam nasıl temizlicem acil yardım bekliyorum :(

WD 40 sprey sıksam bi faydası olurmu arkadaşlar hoparlöre zarar verir mi?

Saç parçacıklarını temizleme imkanı yok mu? Mesela tazyikli hava falan tutulamaz mı?

Saç parçacıklarını temizleme imkanı yok mu? Mesela tazyikli hava falan tutulamaz mı?

savaş abi başka bir teyipçi arkadaş hava tuttu ama daha var içinde kısık seste cızırtı yapıyo acayip canımı sıktı daha 2 gün bile kullanmadım abi ya ne biçim iş yapıyolar birde bunları bağlatmaya 70 tl para verdim zehir zıkkım olsun abi bunlara

Saç parçacıkları mıknatısın etkisi ile bulundukları bölgeye yapışmış olmalı, daha kuvvetli (aşırı olmamak şartıyla) hava tutulabilir, gene çıkmazsa yapılabilecek başka bir şey aklıma gelmiyor. Yapışmanın nedeni manyetik olduğu için W 40 gibi sıvıların bir faydası olmaz.

abi aldığım adam en son çare olarak w 40 sık daha bişey olmaz dedi. ankarada hoparlör tamir eden bir bayan vardı hatta televizyona da çıkmıştı ona göndersem mi acaba siz biliyormusun abi :confused:

Çok zor bence o bobinin girdiği mıknatıslı boşuğun içine girdiyse ki şayet çıkartamazsınız belkide

W-40 'ın bu durumda neye faydası olacakmış ki? Öneriye yapan arkadaş W-40 'ın nerelerde kullanıldığını biliyormuymuş? Hoparlörün içine metal tozları kaçmışsa, bu tozlar ters çevrilip silkelemeyle veya tutulan basınçlı havayla çıkmıyorsa benim aklıma gelen tek şey bu tozların manyetik alandan etkilenmesidir. Manyetik alanın ortadan kaldırılması için arkasındaki mıknatısın sökülmesi gerekir, bu tür bir onarımı göze alabiliyorsan o zaman tamir yoluna gidebilirsin. Ankara'daki kişiyi bilmiyorum ama bu işler ağırlıklı olarak Ankara Ulus semtinde bulunan Konya sokakta (elektronikçiler bölgesi) yapılır.

W-40 'ın bu durumda neye faydası olacakmış ki? Öneriye yapan arkadaş W-40 'ın nerelerde kullanıldığını biliyormuymuş? Hoparlörün içine metal tozları kaçmışsa, bu tozlar ters çevrilip silkelemeyle veya tutulan basınçlı havayla çıkmıyorsa benim aklıma gelen tek şey bu tozların manyetik alandan etkilenmesidir. Manyetik alanın ortadan kaldırılması için arkasındaki mıknatısın sökülmesi gerekir, bu tür bir onarımı göze alabiliyorsan o zaman tamir yoluna gidebilirsin. Ankara'daki kişiyi bilmiyorum ama bu işler ağırlıklı olarak Ankara Ulus semtinde bulunan Konya sokakta (elektronikçiler bölgesi) yapılır.

savaş abi sonuna kadar haklısın aldığım adam şaşmaz da pıoneerci mehmet diye geçiyo hani ben pek anlamam onun yönlendirmesi bu yönde w 40 bilip bilmediğini bilmiyorum. ama o dediğiniz yeri arkadaşa söyleyim bi baksın ordaki elektronikçilere sorsun ne çıkıyo. yoksa hoparlörü takan insansı varlığa çok kötü çatacam kendimi zor tutuyorum sen nasıl iş yaptın böylemi ustasın diye ya kafasında parçalıcan bu hoparlörü yada dükkanı yakacan ş......sizin

Saç parçalarına ulaşabilmek için hoparlörlerin kapağını sökme imkanı yok mu?

Geri