Airbag defalarca

çakal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selam arkadaşlar 97 cd vectramı aldığımdan beri yaklaşık 2 senedir en az 5 sefer airbag lambası kendiliğininden yandı neyseki aracı sanayide oto elektrikci bi arkadaştan almışım her götürdüğümde bilgisayara bağlayıp koltuğun altındaki kabloyada direnç lehimleyip arıza lambasını söndürüdü bugün tekrar yanınca ustama değil bosch car servise gittim durumu izah ettim
direnç bağlamayla falan olacak iş değil koltuk sökülüp kemer gericiler kontrol edilecek yaklaşık maliyette 100 tl olur dediler ama bidaha yanmayacağınıda garanti ediyorlar arkadaşlar sizce fiyat uygunmu başından geçen arkadaşlar tekrar yanmayacak olması kuvvetle muhtemelmidir yorumlarınızı bekliyorum

kustooo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim aracta ön koltukların altındaki o soketleri iptal edip, kabloları uc uca ekleyip bantlamıştı. hatta boşta bağlanmamış iki kablo daha var. ne yaptı nasıl yaptı bilmiyorum ama bir daha asla lamba yakmadı. hava yastıgı da devrede olmalı çünkü cihaza bağlandıgında da bi hata vermiyor.

çakal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Korhan kardeş benim koltuğun altındada soket yok kendisi iptal etmiş cihaza bağladığında kemer gerici fişekleme voltajı yüksek veya düşük yazdığında koltığu sökmeden uç uca bağladığı kabloların arsına bi direnç lehimliyip söndürüyor ama 3 ay sonra tekrar yanıyor bosch car koltuğu söküp sorunu kaynağındamı halledecek onu öğrenmek istemiştim ne dersin ilgine teşekkürler

kustooo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Korhan kardeş benim koltuğun altındada soket yok kendisi iptal etmiş cihaza bağladığında kemer gerici fişekleme voltajı yüksek veya düşük yazdığında koltığu sökmeden uç uca bağladığı kabloların arsına bi direnç lehimliyip söndürüyor ama 3 ay sonra tekrar yanıyor bosch car koltuğu söküp sorunu kaynağındamı halledecek onu öğrenmek istemiştim ne dersin ilgine teşekkürler

bosch car service ler her marka her model araca bakıyorlar sanırım. tanımadıgım bilmediğim bi servis hakkında konusmak istemem ama genel olarak herşeyden biraz bilen yerine birşeyi çok iyi bileni tercih ederim. sanayide iyi bir opel özel servisi bulmanı tavsiye ederim. elektrikçi bile olsa opelde çok deneyimli ve bilgili olmasını isterim. benim buradaki elektrikçim opanda çalışmış, sonra kendi işyerini açmış bir usta mesela. opellerdeki bilgisini deneyimini kalkıp da başka markalar için beklemem. erzurumda bu ne kadar mumkun bilmiyorum tabi. ankarada olsaydın çok rahat yardımcı olurdum.
özetle biraz daha araştırma yapmanı, başka ustalardan da fikir almanı, sonunda imkanların dahilinde en içine sineni yapmanı tavsiye ederim.

Son düzenleme:

maliyeci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
koltuğu çok sık ileri geri alınca bir şekilde ışık yanıyormu aslı varmıdır acaba

kustooo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bana da birisi "araç çalışır vaziyetteyken koltuğu çok oynatma ileri geri airbağ lambası yanar" demişti.ama aslı astarı var mı bilemiyorum.

evet koltuk ayarını anahtar kontaktayken yapmaktan oluyo deniyo. yıkamacılar ve valeler çok yapıyo bunu...

maliyeci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aslında düşününce olmasa gerek ben corsayı 5 yıldır babamla birlikte kullanıyorum. arabaya her bindiğimde mecburen ayarlarıyla oynuyorum bide zaten dar olduğu için inerken koltuğu geriye aldığımda oluyor.

Bana oto yıkamacılar yada sanayide kalfalar çıraklar hoyratça en sona kadar geri çekip ileri alınca oluyor demişlerdi.

decoder

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende calışan aracta koltukla oynayınca yanar diye bilenlerdendenim ve arac calışırken koltukla kesinlikle oynamıyorum aracı tek kullanıyorum dolayısıyla oynama diye bir şey yok
sadece temizlendiği zamanlar oynar oda arac calışmazken olduğu için bugüne kadar hiç
karşılaşmadım

çakal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar koltuk ayarıyla lamba yanıyorsa koltuğun altındaki kablolar sokette temassızlık yapıyor demektir lehimlenmiş soketi iptal edilmiş arabada ne kadar sert çeksenizde yanmıyor