Akaryakit Zammi

ern1402

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
En son isvicreye gittiğimde 1.37 benzin , 1.70 motorindi , doğayı kirletmemesi için mazotu bınek araclarda pek tercıh etmıyorlar .

falcon_78

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar opelim net istanbul üyeleri bir kayık alın neden derseniz balıkı teknelerine özel vergisi düşük vergi satışı var artık millet huda tekneleri alıp onların üzerinden uygun yakıt alıyorlarr ama onlar da vergi mükellefi oluyorlarr

http://www.tumgazeteler.com/?a=786762

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar opelim net istanbul üyeleri bir kayık alın neden derseniz balıkı teknelerine özel vergisi düşük vergi satışı var artık millet huda tekneleri alıp onların üzerinden uygun yakıt alıyorlarr ama onlar da vergi mükellefi oluyorlarr

http://www.tumgazeteler.com/?a=786762

aynen ben bunu savaş abiyle konuşmuşdum vergi mükellefi oluyorsun eğer olsaydı ciddi kıytırık bin iki bin tlye bir tekne alıcakdım..

yalnız şu varmışki bunu yapan tırcılar otobüscüler falan hem motorları eski nesil olduğu için verilen yakıtı yakıyor hemde çok tonajlı çekdikleri için karları var..

verdikleri benzin kalitesiz bir benzinmiş dizel alırsan zaten eurodizel vermiyorlarmış bizim eski kırsal dediğimiz hatta ondan bile kalitesiz bir mazotmuş.. bunlar gemileri tekneleri çalıştırıyorda yeni nesil hassas common rail teknolojili dizel yada benzinli araçları mahveder..

bir forumda okumuşdum gemici bir arkadaş deposunu doldurmuş megan dci motoru almış eline komple motor yaptırmış sanırım donanım haberde okumuşdum..

falcon_78

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
o zaman eski mercedes dizel yada herşey, yakan 2005 hyundai accent dizel 1.5 dizeller den almak gerekecek

decoder

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu sabah aldım 50 TL lik benzin. Çeyrek oldu arabam :)

Öyle sanıyorumki küfürün adı günah artık, kendisi değil. Şu güzelim forumu katletmemek, forumdan uzaklaştırılmamak ve hatta insani tepki verebilmek adına küfür etmiyorum şuan. Yoksa öyle sağlam şeyler sayardımki...

Bu arada Ahmet Timur kardeşim. Senin yaptığınada ayıp derler :)
Sınırda yaşamanın güzelliklerinden diyelim batı illerinden gelenler "devlet memurları" akaryakıt cennetine düştük deyip fulleyip fulleyip geziyorlar abi bende bu bilgiyi paylaştım :kop: bir kusurumuz olduysa affola :kop::D

Masmiseim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İçim gitti bir an kendimi tutamadım kınadım seni :)

Birde arabama bakmaya gelip teste çıkanlarmı dersin, olduğu yerde soğuk aracı devir kesici aktif olana kadar kökleyenmi dersin. En son bu gün birisini tersledim. Böyle yapıp yapıp almıyorsunuz benzinin litresinden haberin varmı senin diye :)

decoder

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İçim gitti bir an kendimi tutamadım kınadım seni :)

Birde arabama bakmaya gelip teste çıkanlarmı dersin, olduğu yerde soğuk aracı devir kesici aktif olana kadar kökleyenmi dersin. En son bu gün birisini tersledim. Böyle yapıp yapıp almıyorsunuz benzinin litresinden haberin varmı senin diye :)
Abi alemsin vallahi :kop: :kop: :kop: :kop: :kop:

Serhat_Nrgl

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Akaryakıtta Yeni zam çok yakınımızda...

Akaryakıt zammı kapıda!
Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu (EPDK) kaynakları ve sektörden alınan bilgilere göre, son bir haftada petrol fiyatlarındaki artışa bağlı olarak benzin ve motorinin ton maliyetleri ciddi biçimde yükseldi. 1 Nisan’da tonu 1032 dolar olan benzin, 1100 dolara kadar fırladı. Tonu 1023 dolar olan motorin de 1081 dolara çıktı.

Kaynaklar, benzin ve motorinde ton maliyetlerinin artışıyla birlikte litrede 4-5 kuruşluk zammın gündeme geldiğini, düşen dolar kurunun zammı engellediğini söyledi.

TÜPRAŞ’ın motorin ve benzinde negatifte bulunduğuna dikkat çekilirken, benzinde 5-6, motorinde 8-9 kuruş zammın gündemde..

Depoları doldurmak lazım :D