Akü öneriniz ?

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
arkadaşım 45 amper akü olan arabanın şarj dinamosuda ona göredir.senin alacağın akü maximum 55 olabilir.72 amper filan ne yapıyorsunuz.

the_boss

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mahmut önceki postlarda 72A 'den bahsediyorlardı dostum..

Son düzenleme:

deluxe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kesinlikle varta 2006 yılında fabrikanın takmış olduğu akü halen aracımın üzerinde. Bu yaz da idare edeceğine inanıyorum kış a belki çıkmaz :) eee okadar olsun

tekrar akü alacak olursam yine varta olur

the_boss

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Vatra'nın fiyatlarına baktımda pahalıymış gerçekten..
Bugün yarın karar vermiş olurum dostlar.
Teşekkürler herkese..

isobln

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracımın üzerinde gelen akü tam 10 yıl dayandı en ufak bi problem çıkarmadan bir sorun olmadığı halde ne olur ne olmaz diye serviste aynısı ile değiştirdim GM marka kuru tip akü.

calmy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.kampkeyfi.com
Bende aslında yüksek amperli ile değiştirmek istedim ama sonradan araca zarar verirse diye de çekinmedim dersem yalan olur. Çünkü kafam karıştı araç üzerinden çıkan 45 aslında 72 almayı düşünmüştür tırstım :)

Aküde önemli olan Voltajdır. 12 Volt olsun da isterse 1000 amper olsun zarar falan vermez. Sadece yüksek amperli akü daha ağırdır ve gereksiz yük olur. Akü yeri ile ilgili sıkıntı yoksa 60 A iyi bir seçenek. 72 gereksiz olur.

Şöyle düşünün Şehir şebekesi 220 volt. Akım (amper) kapasitesi ise sonsuz denilecek kadar bol. Evdeki hiçbir şey yüksek akım kapasitesi var diye bozulmaz. ama potansiyel farkı kazara 260 volta yükselse tüm cihazlar yanar.

Akım kapasitesinin (amper değeri) yüksek olmasının araca hiçbir zararı yoktur. ama 5 amper de olsa 24 voltluk bir akü bağlarsanız araçta sağlam birşey kalmamacasına herşey gider.

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
altı üstü bir akü al bir mutlu olsun bitsin.. türkiyede belkide en iyi yapılan şey akü dünyaya satıyoruz ve mutlu avrupada şu anda marka üretilen pek çok akünün fason üreticisi ayrıca ortadoğudaki en büyük akü satıcısı.. macera aramaya gerek yok bence al bir mutlu fiyatıda gayet makul bak keyfine..

the_boss

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu başlık çok eskiden kaldı ancak 60 A 'lik tam bakımsız - kuru inci akü aldım. 130 TL 'ye

Aracımdan Delphi çıkmıştı, şarj göstergesi şarjının olmadığını gösteriyordu. Eski akümü de şarj ettirdim, geri vermedim. Göstergesi yeşile döndü. (Belki benim aküm tam şarj olmuyordu, adam aletle şarj edince yeşil oldu çünkü). Evde UPS'e bağlarım diye düşünüyorum

Şimdilik bir problem yok, 2 yıl garantili.. Problem olursa yazarım

brathard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim aküde 60 mı 65 mi neydi 72 lik mutlu silver aldım diğerinden büyük ama artra g nin akü yeri tam o boyuta göre yapılmış 72 ideal :) mutlu,çelik,inci başkasınıda bilmem hepsi aynı hepsi kaliteli düzenli kullandınmı hepsi gidiyor uzun süre hundaimde bi akü vardı markası duyulmamış bişi 5 sene gitti benden öncekide 3 sene kullanmıştı :D yani tamamen araba ve şans işi ok.