Alpine sw-815 dahili amfili subwoofer

dark_crow

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
bu işlerle uğraşan mühendisi bulup çökmek lazım:D

yukarıda arkadaşın paylaştığı fotolarda 2 modelde de 4 çıkış olduğu görülüyor

ancak birbirinden farklı cd30 lar da olabilir

Onların Corsa da kullanılan Cd30lar ile alakası yok :)
Astra H ve Vectra C üniteleri onlar.
Corsa da kullanılan üniteler Delphi Grundig üretimi. Soket den kapıya kadar tesisat çekme zahmetin de bulunmamışlar. Fader ayarı firmware dan dolayı zaten yok. Pinler yerinde, etiket üzerinde de belirtmişler RR-RL var.

akifguzen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Alican'ın dediği gibi firmware ile alakalı olma ihtimali yüksek. Youtube da bir kaç video izledim. Opel zafira da bulunan cd30mp3 cihaza tech2 cihazla müdahele ediyorlar. Ardından yol bilgisayarı (Sanırım bu yol bilgisayarı teyp üzerinde. En azından toyotolar da öyle olduğunu biliyorum) verileri bilgi ekranında çıkmaya başlıyor. Ben konunun baya bir yabancısıyım. İzlediğim video aşağıda.

https://www.youtube.com/watch?v=urOWL-4RhOI

akifguzen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Corsa da kullanılan üniteler Delphi Grundig üretimi. Soket den kapıya kadar tesisat çekme zahmetin de bulunmamışlar. Fader ayarı firmware dan dolayı zaten yok. Pinler yerinde, etiket üzerinde de belirtmişler RR-RL var.

Desene adamlar eşeğe altın semer vurup ingiliz atı diye kakalamaya çalışıyorlar. Bu ne böyle ya. CD30 sa CD30 olmalı. Olmuyorsa 30 değilde 31 olsun ki bizde farklı olduğunu bilelim..:D

dark_crow

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Desene adamlar eşeğe altın semer vurup ingiliz atı diye kakalamaya çalışıyorlar. Bu ne böyle ya. CD30 sa CD30 olmalı. Olmuyorsa 30 değilde 31 olsun ki bizde farklı olduğunu bilelim..:D
Haklisin abi :)
Ne videolar var da, bcm ve cim modullerinin cogu olmayan aksamlara mudahale icin engellenmis durumda. [MENTION=44562]cagatay16[/MENTION] butun donanimlari acik bcm aldi bir kac parca eklemek icin ugrasip duruyoruz :)

okican

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
astraya ayrı corsaya ayrı cd30 mu olurmuş ayıp:D

otomotivde parça üretim tedarik gibi konular bizim gibi son kullanıcıların anlayamayacağı kadar karışık sanırım.

akifguzen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Haklisin abi :)
Ne videolar var da, bcm ve cim modullerinin cogu olmayan aksamlara mudahale icin engellenmis durumda. [MENTION=44562]cagatay16[/MENTION] butun donanimlari acik bcm aldi bir kac parca eklemek icin ugrasip duruyoruz :)

http://www.opelim.net/forums/teknik-servis/106825-corsa-d-bcm.html

Sanırım arama başlangıcı da bu konu ile başlıyor. BCM tech2 ile falan programlanamıyor mu? İlla değiştirmek mi gerekiyor?

dark_crow

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
astraya ayrı corsaya ayrı cd30 mu olurmuş ayıp:D

otomotivde parça üretim tedarik gibi konular bizim gibi son kullanıcıların anlayamayacağı kadar karışık sanırım.

Araba Alman malı mı acaba :D

http://www.opelim.net/forums/teknik-servis/106825-corsa-d-bcm.html

Sanırım arama başlangıcı da bu konu ile başlıyor. BCM tech2 ile falan programlanamıyor mu? İlla değiştirmek mi gerekiyor?

Evet, Bcm far anahtarının arkasında ki sigorta kutusu-enstruman bilgilerinin tutulduğu yer. Tech2 ile programlıyoruz, aracın alınan donanımıyla gelen haline müdahale edilemiyor daha dolu aracın bcmsini alıp donanımı bağlayıp aktif ediyoruz.

okican

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Corsa d nin şase, yürüyen ve dizel motor alt yapısının Fiat grubundan alındığı malum zaten.
Hala aynı aracı makyajlayıp satıyorlar.
Yani Alman sayılmayabilir:)
Araca ait bileşenlerinin zaman zaman farklı özellikler içermesi tamamen tedarikle ilgili bir şey olmalı.
Konu sahibi arkadaşa ana ünitesini söküp şemayı gördükten sonra işlem yapmasını tekrar öneririz.

akifguzen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Araba Alman malı mı acaba :D

Evet, Bcm far anahtarının arkasında ki sigorta kutusu-enstruman bilgilerinin tutulduğu yer. Tech2 ile programlıyoruz, aracın alınan donanımıyla gelen haline müdahale edilemiyor daha dolu aracın bcmsini alıp donanımı bağlayıp aktif ediyoruz.

http://www.ebay.co.uk/itm/VAUXHALL-...-CONTROL-MODULE-BCM-13382215-FT-/301261430582

Merak ettim bakarken etiket dikkatimi çekti. GM diyo. Benim arabadaki delphi mi ne öyle bir şey di sanırım. Buda ülkeden ülkeye arabadan arabaya değişen bir şey mi?

akifguzen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Son soruyu görmezden geliverin. Delphi plastik üzerinde yazıyormuş..:D Etiket ayrı..:D

Her şeyden kıllanır oldum iyimi..:D