Amerikan film ve APP Plaka yasal mı?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
O zaman bize niye soruyorsun ki? Camlarına film yaptır, polis ceza yazarken de uzman TV'de yorum yapan vatandaştan bahset, bakalım polis ne diyecek.

kafamı buluyonuz? anlamadım doğrusu. konuyu actıktan sonra buldum vidyoyu.herkesin bilgisi olsun diyede burda paylaştım. orada vidyo var diye size bu yasalda demedim ki tutup deneyip polisle papaz olayım. siz oylemi yapıyosunuz? bi arkadas forumdan boyle boyle demişti diye. varsa tecrubeniz veya bilginiz onu paylaşın lutfen.

kafamı buluyonuz? anlamadım doğrusu. konuyu actıktan sonra buldum vidyoyu.herkesin bilgisi olsun diyede burda paylaştım. orada vidyo var diye size bu yasalda demedim ki tutup deneyip polisle papaz olayım. siz oylemi yapıyosunuz? bi arkadas forumdan boyle boyle demişti diye. varsa tecrubeniz veya bilginiz onu paylaşın lutfen.
Sen ne istediğinin farkında mısın? Önce yasak mı diye soruyorsun, sonra falanca yerdeki usta serbest dedi diyorsun. Bu konuda herkesi bilgilendirmene de hiç gerek yok. Çünkü formda cam filmi ile bir kaç tane konu zaten var. Bir de unutma bu ülkede yasaları düzenleyenlerin ustalar olmadığını arkadaşlarımız zaten biliyorlar. Polisle papaz olacağını ifade ettiğine göre bu uygulamanın yasak olduğunu da bildiğin bal gibi ortada. Tecrübelerim ve bilgim diyorki, konu kirliliği olmaması açısından formda gerekli araştırmayı yapmadan yeni bir konu açmamak lazım.

Her ikiside legal her ikiside illegaldir :)

Öncelikle filmden başlim.Film uygulaması 2 numaraya kadar tüvden hafif kusurlu olarak geçmektedir ama herhangi bi çevirmede 1 numara cam filminden dolayı ceza yeme ihtimalin var ama gene bi başka çevirmede 4 numara cam filminden bile ceza yememe hakkın var yani polisle senin aranda olan bişey ama bu aralar İstanbul'da filmlere acayip takmış durumdalar dikkat et.

App plakaya gelince mühürlettigin sürece sorun yok ben sahte bi işlem yapmadım plakam doğru ve mühürlü dersin olur biter ama buda karşındaki polise kalmış beni ilgilendirmez derse yapıcak bişeyin gene yok.

Bi arkadaşımda 206 gti var cam filmleri ruhsata işlenmiş durumda ve plakası mühürlü ama geçen sene İzmir'de çevirmeye girdik çokta rahattık nasıl olsa film işlenmiş bişey diyemezler gibilerine ama aldıgımız tepki bizi deli etmeye yetti polisten gelen cevap şuydu "beni ilgilendirmez" bunun üzerine bende ruhsatta görünüyor nasıl ceza kesiceksiniz biz ihtiraz edince ceza düşücektir zaten dedim gene cevapla yıkıldım :) "zaten cam filmi var diye kesmicem trafigi tehlikeye atmaktan kesicem :confused:" yani cezamızı yedik oturduk.Anlıcan o polisin insafına kalmış bi olay.

Bu kadar filmli araç var nasıl geziyor demişsin o gezenlerden biride benim ya hiç bişey olmamış gibi önüne bi araba alıp soldan yapıştırıp gidicen polis çeviremicek yada bütün yolu kesmişlerse 4 camı birden açıp sanki arabanın içinde odun sobası yakıyomuş hissi vericen başka kaçarın yok :)

APP plaka çift mühürlü ise bişey demiyorlar. Cam filmi ise tamamen polisin insiyatifine kalmış bişey yazmak isterse bir şekilde yazar. Kanunda da tam açık bir şekilde yasak olduğunu veya olmadığını belirtmiyor. Başının ağrımasını istemiyorsan yaptırmayacaksın en güzeli bu.

yada bütün yolu kesmişlerse 4 camı birden açıp sanki arabanın içinde odun sobası yakıyomuş hissi vericen başka kaçarın yok :)

Kışın ortasında 4 cam açık çevirmeye girersende polis yaz mı geldi camlar açık demez herhalde :)

Sen ne istediğinin farkında mısın? Önce yasak mı diye soruyorsun, sonra falanca yerdeki usta serbest dedi diyorsun. Bu konuda herkesi bilgilendirmene de hiç gerek yok. Çünkü formda cam filmi ile bir kaç tane konu zaten var. Bir de unutma bu ülkede yasaları düzenleyenlerin ustalar olmadığını arkadaşlarımız zaten biliyorlar. Polisle papaz olacağını ifade ettiğine göre bu uygulamanın yasak olduğunu da bildiğin bal gibi ortada. Tecrübelerim ve bilgim diyorki, konu kirliliği olmaması açısından formda gerekli araştırmayı yapmadan yeni bir konu açmamak lazım.

hocam inanın terbiyesizlik yapmak istemiyorum. yaşınızı gördüm abimiz sayılırsınız ama sizle anlaşacak gibi değiliz. Konu kirliliği yaptığımı sanıyorsan silin konuyu gitsin. Habire ters cevap vermenin bi anlamı yok.

ne var bunda usta yasak degil demişte bilmem kim yasak demiş diye? ben usta haklı adam usta bu işte mi dedim? benim hala kesin kanaatim oluşmuş değil ama sanki burda laf geveşliyormuşum gibi davranıyorsunuz bana. Sizi anlayabilmiş değilim. Affınıza sığınıyorum.

Konu hakkında bilgilendirme yapan veya tecrube aktaran arkadaşlara teşekkurler. Amerikan filmden şimdilik vazgectim. App plakayı ise musait bi zamanda düşüneceğim. Tekrar sağolun.

Yaptırıcaksan cezayı göze alıcaksın.. Çok gereksiz yorumlar. Yaptırırım paşalar gibi de cezamı öderim arkadaş. Yok ötesi.

APP plaka çift mühürlü ise bişey demiyorlar. Cam filmi ise tamamen polisin insiyatifine kalmış bişey yazmak isterse bir şekilde yazar. Kanunda da tam açık bir şekilde yasak olduğunu veya olmadığını belirtmiyor. Başının ağrımasını istemiyorsan yaptırmayacaksın en güzeli bu.

Kışın ortasında 4 cam açık çevirmeye girersende polis yaz mı geldi camlar açık demez herhalde :)

Konu hortlamış ama belirtiliyor açıkça kanunda. =)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri