Amfi ile ilgili sorunum

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan DicE
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

DicE

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yaklaşık 1 - 2 ay önce forum ankaradaki media mark tan
magnat kutubass + amfi kampanyası varı.ve bende hani arabada tesisat için başlangıç olarak düşünmek istedim vede aldım.ama ne yazıkki ya kutubass tan mıdır yada amfi den midir anlayaadım sesi biraz fazla açınca bass ın kuvvetliliği gidip anca bızz bızz diye vurmaya başlıo bu seferde amfi den bass ayarlarını kısmam gereki bu seferde tat alamıyorum :D.benim bildiğim amfi bi süre sonrasında ısınma olur ama bu amfide ne bi ısınma var nede herhangi bi sıcaklık artışı hep soğuk hep soğuk :D:D bu sırada teyp'te yurtdışından gelme orjinal blaupunkt orlando mp 46

sizce nedendir sayın opelim.net üyeleri :) ürünlerin fotoğraflarını ve özelliklerini yarın ekleyebilicem malesef ürün kodlarını unuttum arabay gidip bakmam gerekio :D

şimdiden verdiğinizi cevaplar için teşekkkür ederim ...

anfiyi işi bilen birine mi bağlattınız? anfi ayarı yapılırken ses sona yakın bi noktaya alınır teypten sonra anfiden kısarak en düzgün ses alanır... anfi üstünde switch ler olacaktır kurcalamak lazım... yada işin ehli bi teypçiye gösterin derim...

bütün tesisatı kendimiz çektik abim zaten elektronik teknikeri babam zaten tır ustası ayrıyetten elektrik işindende çok güzel anlar işin aslı amfilerin ayarlarının bi kaçı sona dayanmış waziyette ve kafamıza göre ayarladık hiç araştırma yapmadan :D yarın ayarları falan tam net bi şekilde fotoğraflı olarak paylaşıcam zaten hocam :)

werdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim aklıma küpe olur bunlar :)

anfiyi teybin yüksek sesine göre ayarla bide öyle dene

yarın bi foto koy bakalım ona göre bi değerlendirme yaparız bildiğim kadarınca....

Kutubass'tan pek bir şey bekleme derim.Sen genede ayarını yaptır.Buraya foto koysanda burdan biz sana anlatsakta pek yararı olmaz.Dinlemeden ayar yapılmaz.

Bilgileri Güncellemek istedim
işin açığı çok ahım şahım bi ses ummuyordum ki öyle çıktı zaten
tesisatı + anfinin bass ayarını falan kendimiz yaptık ve ben bi türlü düzeni tutturamadım yüksek ses için ayarladığım zaman düşük seste tat alamıyorum düşük için yaptığım zamanda yüksek ses açamıyorum boğuluyor.ve anfiyi bağlantı şeklimiz köprülü tek 155W şeklinde acaba anfimi yetersiz kalmakta yoksa bassmı yetersiz kalmakta anfiye direk gücü aküden alıyorum elektrik yetersizliği gibi bi durumda yok arabada 100 w luk tır aküsü war :D
umarım yeterince anlatmışımdır şimdiden yapağınız yardımlar için teşekkürü bir borç bilirim:) ...

magnat special edition b33 30cm 800w(250w rms) çift bobin kutu bass

3257_autoerosito%202%20csatornas%20Magnat%20Edition_B33%20%205.jpg

Sierra oksijen serisi T90 model 2 kanal anfi RMS: 4 OHM 2*50W // 2 OHM: 2*75W // KÖPRÜ: 1* 155W // max: 300w
SIERRA-T90-2-KANAL-ANFI-SIFIR-GARANTILI__28514174_0.jpg

Arabadaki TEyp'te Blaupunk Orlando MP46
16983286y66.jpg

sadece bass bağlı arkada 2 tane orta hallicene mid var onlarda zaten yeypten gelenle yetiniyolar anlamadım gitti ben bu sistemi ya :S

anfinin ayarlarını en düşüğe getir teypten gir ayarları oda olmazsa anfiden ayarları en yüksekten biraz alçak ayarla oda olmadı bitane daha anfi bul emanet onu bağla dene istersen ki bence anfi yetersiz geliyo media markta sierrra nın siyah 4 kanalı vardı onu alsaydın keşke

Geri