Ankara da Adam Gibi Gaz Ayarı Yapacak Biri

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan ndipi
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Değerli arkadaşlar Ankara'da adam gibi bir gaz ayarı yapacak bir yer lazım bana. Artık işi bilmeyen sadece vanayı açıp sürekli gaz verip tamam ayar süper oldu diyen ustalardan içime yeminle daral geldi. Adam gibi ayar yapacak biri lazım bana... bıktım bu adamların gaz ayarlarından.

Arkadaşlar bugün gerçek mana da servis hizmeti veren yerleri aradım ve gaz ayarı konusunda görüştüm ama hepsinin söylediği klasik şekilde elle ayar... yani aç vanayı ver gazı sık vidayı ver gazı... neyse İskitlerde bir yerde arkadaşın daha önce ayar yaptırdığı bir yer varmış dedim oraya gideyim. Gittik beraber sonra adam başladı işte ver gazı kapa vanayı ha aşağı ha yukarı derken abi bu araç bir yerden hava alıyor dedi. Haklı da bende bir ses duyuyorum ama nereden geldiğini anlayamadım. Bir şekilde bir ayar verdi ama baya bir uğraştır yani sadece aç kapa işi yapmadı yani...

Sonra orada bir başka tamirciye uğradım. Arkadaşlar uzun zamandan bu yana bu hava canımı sıkıyordu sesi duyuyor idim ama nereden geldiğini bir türlü çözemedi idim. Bir ustaya rast geldim birde frenler bir garip geliyordu bana. Ya arkadaş vesile dedikleri bu olsa gerek.

Meğerse araçtan gelen fren merkezine hava basıncı sağlayan hortum yerinden çıkmış vidalı kısmı ve ben en az 1 yıldan fazla bu şekilde kullanıyordum. Usta anında çözdü gazı bilmem ama arabamda süper bir fren oldu sesi filan değişti resmen.

Arkadaşlar bugün gerçek mana da servis hizmeti veren yerleri aradım ve gaz ayarı konusunda görüştüm ama hepsinin söylediği klasik şekilde elle ayar... yani aç vanayı ver gazı sık vidayı ver gazı... neyse İskitlerde bir yerde arkadaşın daha önce ayar yaptırdığı bir yer varmış dedim oraya gideyim. Gittik beraber sonra adam başladı işte ver gazı kapa vanayı ha aşağı ha yukarı derken abi bu araç bir yerden hava alıyor dedi. Haklı da bende bir ses duyuyorum ama nereden geldiğini anlayamadım. Bir şekilde bir ayar verdi ama baya bir uğraştır yani sadece aç kapa işi yapmadı yani...

Sonra orada bir başka tamirciye uğradım. Arkadaşlar uzun zamandan bu yana bu hava canımı sıkıyordu sesi duyuyor idim ama nereden geldiğini bir türlü çözemedi idim. Bir ustaya rast geldim birde frenler bir garip geliyordu bana. Ya arkadaş vesile dedikleri bu olsa gerek.

Meğerse araçtan gelen fren merkezine hava basıncı sağlayan hortum yerinden çıkmış vidalı kısmı ve ben en az 1 yıldan fazla bu şekilde kullanıyordum. Usta anında çözdü gazı bilmem ama arabamda süper bir fren oldu sesi filan değişti resmen.

umarım gaz sorunuda hallolmuştur. fren önemli geçmiş olsun. güle güle kullanın.

Çok teşekkür ederim. Ama bu fren ile ben epey dolaştım. Fren balatalarına kadar değiştirdim ama bir türlü düzen tutmadı idi. Hiç aklıma gelmeyen şey...yeminle nasıl gidip geldiğimi sadece ben biliyorum. Çok şükür şimdi taş gibi oldu frenler. Gaz ayarı da yapıldı bakalım Salı günü Kırşehir e gideceğim. Kırıkkale de iki gaz istasyonu var yan yana :D rekabet çok fazla oradan bir daha gaz alayım bakalım ne kadar yakmış ;)

adam gibi gaz ayarı yapan yeri bana da söyleyebilir misiniz? Geçen bir yerde gaz ayarı yaptırdım çok yakmaya başladı.

Bu işi tam yapana denk gelmedim. Ver gazı aç vanayı ver gazı kapa vanayı sonra tamam abim oldu. Borcumuz ne? 10 TL vereceksin beş olmaz mı? Olmaz illa da 10 vereceksin aldıkları bu 10 TL gram hakları değil. Sadece bir vida açıp kapama ile hak edilmez sadece vatandaş soyulur bir güzel de soymaya devam ediyorlar. Bundan sonra kendim söküp kendim takacağım. En fazla çalışmaz hale gelir olur biter bende kurtulurum araba da.

Bu işi tam yapana denk gelmedim. Ver gazı aç vanayı ver gazı kapa vanayı sonra tamam abim oldu. Borcumuz ne? 10 TL vereceksin beş olmaz mı? Olmaz illa da 10 vereceksin aldıkları bu 10 TL gram hakları değil. Sadece bir vida açıp kapama ile hak edilmez sadece vatandaş soyulur bir güzel de soymaya devam ediyorlar. Bundan sonra kendim söküp kendim takacağım. En fazla çalışmaz hale gelir olur biter bende kurtulurum araba da.
antalyada 20 - 20 aldılar benden hep. ankara yine iyiymiş.

lanet olsun. param olsa sıfır dizel araba alırdım. bu dolandırıcı sanayicilere gitmek zorunda kalmazdım..... en pahalı yetkili servis bile sanayicilerden daha ucuza geliyor. en azından sorun hallolurdu......

çevik grup otogaz
Ağaç İşleri Sanayi Sitesi 29. Cad. No:104 Yenimahalle/Ankara

son zamanlardaki tüm lpg işlerimi oraya yaptırdım memnunum
lpg hortum değişimi ayar - sızdırmazlık vs
çoğu markaya bakıyor bilgisayarlı ayar yapıyor
Ömür bey - kendisi arkadaşımdır.

Geri