Ankara da CDR500 tamiri

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan M@honi
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
hocam cıhazınız cdleri okumuyorsa veya no dısc dıyorsa lazerın ısı bıtmıs demektır bunun ıcın mekanık degısmesıne gerek yoktur yaklasık 80 ıla 100 ytl arası sıfır lazer alıp ılk gunku gıbı calısmaya devam edebılır...bu cıhazlarda kullanılan lazer sony lazerıdır...

ıstersenız bu konuda yardımcı olabılırım ozel opel servısınde elektronık sıstemlerınde calısıyordum kısa bır zamana kadar....

valla çok teşekkür ederim elenor radyo çalışıor ama cd error yazarak geri veriyor.nasıl yardımcı olabilirsin bize.

CD yi okuyan lazer kirlenmiş yada bozulmuş olabilir ondan dolayı yapıyordur eğer Ankara`ya yolnuz düşerse Emekte Mesut elektronik var birçok markanın orjinal teyplerinin tamirini yaptığı gibi Opel araçlarınında orjinal teyplerinin tamirini yapıyor.ben 2 sene önce yaptırdım şuana kadar gayet iyi çalıştı herhangi bir sorun çıkartmadı tavsiye ederim :good:

Muhammet, bende de aynı sorun var.. Orjinal CD'de pek sorun çıkartmıyor ama evde kendi çektiğim CD'leri okumuyor.. Gittim lazer temizleyici CD alıp onu denedim, onunda pek yararını görmedim.. Mesut Elektroniği biliyorum, acaba götürüp yaptırsam mı diyorum ama forumdan Burak (burakank) arkadaşım benim için yeni bir teyp bulmuş, orjinal mp3 çalarlı ve aracın ön konsoluna uygun kurşun renginde.. Gidip 650tl verip yeni teyp mi alsam, yoksa sadece lazeri mi tamir ettirsem karar veremedim..

hocam cıhazınız cdleri okumuyorsa veya no dısc dıyorsa lazerın ısı bıtmıs demektır bunun ıcın mekanık degısmesıne gerek yoktur yaklasık 80 ıla 100 ytl arası sıfır lazer alıp ılk gunku gıbı calısmaya devam edebılır...bu cıhazlarda kullanılan lazer sony lazerıdır...

ıstersenız bu konuda yardımcı olabılırım ozel opel servısınde elektronık sıstemlerınde calısıyordum kısa bır zamana kadar....

Size sormak istediğim bir konu var, yukarıdaki mesajımda da yazdım, aracım Corsa C Cosmo ve kurşun rengi konsola sahip.. Orjinal teybimde CD çalarda problem var, kopya CD okumuyor, orjinalde de çok nadir sorun çıkartıyor.. Forumdan Yüksel'le (Vladimir) konuştum, sizede sorayım..

mp3'lü teyp yada cdc40opera aldığım zaman bu ikisinden birini, araca uygularken bir problem yaşarmıyız? Birde, bilgi ekranı yine bu teyplerle sorunsuz çalışır mı? Yoksa onuda mı değiştirmemiz gerekiyor??

Benim için önemli olan konu bu, yani teybi almasına alırım ama bilgi ekranı değişmesi gerekiyor mu yada sorunsuzca kullanabilirmiyim??

Opel'de elektronik üzerine çalıştığınız için soruyorum, bilgilendirirseniz sevinirim..

Muhammet, bende de aynı sorun var.. Orjinal CD'de pek sorun çıkartmıyor ama evde kendi çektiğim CD'leri okumuyor.. Gittim lazer temizleyici CD alıp onu denedim, onunda pek yararını görmedim.. Mesut Elektroniği biliyorum, acaba götürüp yaptırsam mı diyorum ama forumdan Burak (burakank) arkadaşım benim için yeni bir teyp bulmuş, orjinal mp3 çalarlı ve aracın ön konsoluna uygun kurşun renginde.. Gidip 650tl verip yeni teyp mi alsam, yoksa sadece lazeri mi tamir ettirsem karar veremedim..

valla abi birçoğunda direksiyondaki tuşlar kullanılıyor ama Bilgi ekranı orjinal dışında hiçbir ekranda çalışmıyor diye biliyorum ve ayrıca ön konsolun estetiğini orjinal dışı teyler bozduğu için ben gittim yaptırdım bence yapılıyosa sende yaptır diyorum

valla abi birçoğunda direksiyondaki tuşlar kullanılıyor ama Bilgi ekranı orjinal dışında hiçbir ekranda çalışmıyor diye biliyorum ve ayrıca ön konsolun estetiğini orjinal dışı teyler bozduğu için ben gittim yaptırdım bence yapılıyosa sende yaptır diyorum

yok zaten teyp orjinal, benim teybim CDR 2005, ama takmak istediğim CD 30 MP3 yada o tarz bir teyp.. Benim konsol kurşun renginde, Burak arkadaşımız kurşun rengi bulmuş benim için.. ama kafama takılan, bilgi ekranı meselesi..

Neyse, onuda öğrenirim artık..

eğer cd30 mp3 teyp alırsanız ekranınız da herhangi bir değişiklik yapmaksızın kullanabilirsiniz...

Geri