Ankaraya kar yağmiş

alperuzi

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
gidin bakın en lüx semptlere yolda bir tane kar varmı? ekipler bırakın yolu kaldırımlardaki karları küreklerle kamyonlara doldurup başka yerlere atıyorlar.
Valla Bilkent, Çayyolu tarafında kardan başka birşey yok, tüm yollar karlı. Angora evlerine doğru çıkan yokuşta arabalar kalmış. Ben yine gözü kara yavaşlamadan çıkabildim. Ankara yönüne doğru Eskişehir yolu tamamen tıkalı, Hacettepe köprüsüne kadar hem de.
Eğerki çok fazla yağarsada vatandaşa ananın babanın yanına tatile gidin önerisinde bulunur, yada daha olmadı şimdiden ekonomi yapalım diye kar sularını toplayıp leğende yıkanmamızı önerir. İ.melih.
Diğer belediyeler de sınıfta kaldı. Evden işe gelene kadar tek bir kar temizleme makinası görmedim, ki bu yolda iki tane belediye sınırı geçiyorum. Ayrıca sabaha doğru başlasa hadi neyse, dün akşamdan beri yağıyor.

bako

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
alla alla sen beğenmiyosan git başka yerde yaşa o zaman, ben her hafta ankaradayım yaşamıyorum ama hiç gelemezsem 2 haftada bir 3 haftada bir ankaradaya geliyorum neyin nasıl olduğunuda görüyorum terbiyesizlikte yapma.
bak şöyle yapalım istanbullu dreamin arkdaş ben bu işe maddi sorumlulugunu alıyım maden isimli aerkdaşla beraber seni ankarada gezdirelim ankarada gezdirelim buzdagının gördüügün yüzü ile görmedigin yüzü ile yüzleştrelim

bako

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Valla Bilkent, Çayyolu tarafında kardan başka birşey yok, tüm yollar karlı. Angora evlerine doğru çıkan yokuşta arabalar kalmış. Ben yine gözü kara yavaşlamadan çıkabildim. Ankara yönüne doğru Eskişehir yolu tamamen tıkalı, Hacettepe köprüsüne kadar hem de.

Diğer belediyeler de sınıfta kaldı. Evden işe gelene kadar tek bir kar temizleme makinası görmedim, ki bu yolda iki tane belediye sınırı geçiyorum. Ayrıca sabaha doğru başlasa hadi neyse, dün akşamdan beri yağıyor.

mahalli idareler kanununa göre otobüs geçen her yol bulvarlar ve caddeler il belediyesinin sorumluluk alanıdır il mücavir alanları dışıda karayollları kanununa tabidir

dreamin34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bak şöyle yapalım istanbullu dreamin arkdaş ben bu işe maddi sorumlulugunu alıyım maden isimli aerkdaşla beraber seni ankarada gezdirelim ankarada gezdirelim buzdagının gördüügün yüzü ile görmedigin yüzü ile yüzleştrelim

bak abicim ben ankaraya geliyorum hemen hemen her hafta bu haftasonuda ankaradaydım geziyoruz o kadar sabah 7 de iniyorum gece 1 lere kadar geziyorum kötü olumsuz tek gördüğüm şey nedir biliyomusun bu haftasonu ve geçenlerde arabyla gelmiştim 7. cadde leş gibi çamur heryer yağan yağmur mafetmiş kaldırım taşları sökülmüş yapılmamış falan filan yollar çukurlu ama söyle diyeyim siz istanbula geldiğinizde nasıl taksimi beyoğlunu istiklali bağdat caddesini geziyosunuzda çok hoşunuza gidiyo aynen öyle bizimkiside bahçeli kızılay çankaya eryaman batıkent geldiğimde gittiğim yerler buralar ve olumsuz bişey göremedim he ankarayı seviyomusun sevmiyorum hiçbişey yok bomboş geliyo bana ankara alışveriş merkezleri kapatmış heryeri doğal güzelliği yok çünkü.

dreamin34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tüh ben yazarken yaşına bakmamıştım.. iyi günler..

melih yeni park yaptı gelince oraya da uğra.. ;)

ya kusura bakma abilerim yaşındaymışın bak nasıl konuşulacağınıda bilmiyorum bak sen gördünmü şimdi akıl yaşta değil baştadır oda sende kıt heralde özür dilerim ;)

neyse daha bişey yazmıyorum buraya oeplle ilgili giriyorum senin gibi terbiyesizlik yapmanın zamanı değil ;)

bako

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
10:11 saat itibari ile vekaletler caddesi (Başbakanlığın oldugu cadde hala karla kaplı kar küreme aracı gelmemiş

hubus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu mantıkla bakıldığında insanların moskova da ukrayna da hiç evden çıkmamaları lazım 7 ay boyunca...

Kar yağıyorsa buna karşı alınacak tedbirler de vardır.

istanbul örneğinde olduğu gibi.

Neticede istanbulun başkanı da ankaranın başkanı da aynı partiden, dolayısıyla partizanlık yok...

ama istanbul ankaranın 3 katı nüfusuyla ne kuraklık yaşadı ne de son yağan karlarda en azından ana arterler açısından sıkıntı yaşadı.

işleri Allaha havale edecek olduktan sonra ne belediyeye ne hastanelere ihtiyacımız var.

Tevekkül tamam da bir yere kadar...