AP Plakalar Resmen Sahtekarlık

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan ndipi
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Maden bu plakalar yasal o zaman devlet APP plakaları normal yollardan mühürlemiyor, bir mühür için illa araya bir takım kişiler giriyor. Sahte plaka (mühürsüz olduğu için) bastırmak ile emniyet kemeri kullanmamak aynı şey mi?

Diğer yandan yazım karakteri değiştirilen plakaları yollardaki cihazlar okuyamıyor.

kim diyor okuyamadıgını ya benim kuzenim hgs cezası yedi app plaka ile. onunkini nasıl okumus o zaman cihaz ona özel cihazmı getirmişler.
siz seklini begenmiyosunuz veya anlamsız buluyo olabilirsiniz ama sevende var illaki ki bunlar uretiliyor. app plaka ile ne alaka yani olay.
normal plakanın sahtesi üretilemiyomu? üretmeye ne gerek ayrıca karyollarına cıkın bir sürü diger araclardan düşen orjinal plakalar var. hadi onu gectim teroristler plaka basmaklamı ugrasak sanıyosunz. kafasına esen plakayı istedigi arabadan sokmek max. 20 sn sini alır. adamlar şase numarası cakıyolar orjinal gibi siz daha app plaka diyosunuz. görende patlama olaylarının terör olaylarının tek sorumlusu app plakalar sanacak. bi konu bu kadarda abartılmaz bence.

Ya bizim insanınımızı anlamak o kadar zor işte araçlarının ilanlar da (kaza yada başka neden sorgulması olmasın diye hariç) plakalarını eskiden gazetede bir haberde mağdur yada tanıkların gözlerine siyah bant çekilir idi o şekilde kapayan milletimiz buna karşın ap plaka için görmedikleri bilmedikleri adamlara bana plaka bas diyor. Bu nasıl bir kafa yapısı ?

niye demesin abi bende bunu anlamıyorum. benim arabamın plakası 38d5506 alın ne yapabiliyosanız yapın hadi. sahte plaka basacak adam herseyi ayarladıda bi plakaya yazacak numaralarımı bulamıyo yani. aç interneti istedigin kadar plaka bul. istedigin marka model ve renkten hemde. saçma bi evham bu. bırak plaka basmayı kagıda cıktı al iki tane lamine arasına cercevelettir tak arabana kralı gelsin anlayamaz dokunmadıkca. app plakayı yasaklasan nolur yasaklamasan ne olur. gelir arabalardan sökerler yine alırlar adamlar plakarını. 2 tane kıytırık vidaya bakar. cokmu zor sökmesi. illegal iş yapacak adama plakaya ihtiyac duyuyosa bunu app yi yasaklayarak engelleyemezsiniz.

Ankara da meydana gelen patlama olayından sonra artık mobese kameraların da açık olarak kabul edilen ikiz plaka tespit edilmesi için gerekli düzenleme yapılacak.

Şu ülke de illa başa bir iş çıkmayınca bu ülke de eksik gedik kısımlar düzelmiyor. Bir kişi plaka sökmek ile uğraşana kadar bu plaka dan bastırması daha kolay. Eğerki bu plakaya müsaade edilecek olacak ise yasal olması gerek. Çünkü bu plakaların basımı ile ilgili kuruma bu yetki verilmesi gerek. Dışarıdan basılmış plaka dahi olsa mühürleyen kurum belli.

Ben bu yasal olmayan plaka işine her zaman karşıyım. Bu plaka yüzünden hiç alakası olmadığı halde ceza yiyen bir dünya adam var. Bu kişiler kanun önünde asla ama asla kendilerinin suçsuz olduklarını ispatlayamaz. Ülkemizde adalet çarkları pas tutmuş durum da.

Bizim ülkemizde korsan taksi bizim ülkemiz de ikiz plaka düzeni. Bizim ülkemizde yaya geçidi ne olduğunun farkında olmayan bir kitle. Bizim ülkemiz de kırmızı ışık dediğin zaman aklına gece lambası gelen kesim. Bizim ülkemiz de emniyet kemerini süs sanan zihniyet bizim ülkemizde aracın canına okuyan otoban yolda 180 km yapan yeter artık ya.

Şu ülkede artık biraz da bazı şeyler kurallara uygun olsun arkadaş. Hele bir kesim daha var bu çakma farlar ile dolanan kesim onlar da ayrı bir vaka...

Böyle bir şeyi ben asla ama asla kabul etmiyorum. Kural neyse o. Bu kişilerin bana göre en ağır şekilde ceza yemesi gerek. Misal kırmızı ışık ihlali yapan kişinin aracını altı ay trafikten men edeceksin ki bak bakalım bir daha yapıyor mu? Sadece bu kadarı ile kalmayacaksın altı ay park cezası yiyen aracı ceza bitimin de bir ay içinde almaya gelmeyen araçları ihale yolu ile atacaksın.

Çünkü bizim insanımız başka dilden anlamaz anlamıyor da.

nu bahsettiğin olaylar her ülkede var hatta kralları var adamlar illegal modifiyenin dibine vuruyolar. kırmızı ısık hız limiti vs hak getire. bunun ülkelerledebi alakası yok. insanın oldugu her yerde kurallar var kuralların oldugu her yerdede kuralları cigneyen insanlar vardır. bizim ülkemizde boyle bizim insanımız şöyle ile başlayan eziklik psikolojisine dayalı cümlelerin hiçbirine katılmıyorum.

Nedense ülkemizde son yıllarda sahtekarlık, adam sendecilik, kimse benim zevklerime karışamaz anlayışı diz boyu. Hiç kimse cezalardan, yasalardan korkmuyor? Bunun tek nedeni devletin aczi olabilir mi? Madem yasaları denetleyemiyorlar o zaman ne demeye habire yasa çıkartıyorlar? Herkesin her hoşuna gideni yapmasını neden engelliyorlar? Ben yüksek sesle müzik de dinlerim, sesi hoşuma gittiği için susturucusu olmayan egzos da takarım kime ne? Araç benim değil mi kim ne karışır.

ben aracıma kameramı taktırdım rahatsız oldugum bi durum olunca videoyu kayseri emniyeti whatsapp hattına yolluyorum. en son engelli parkına park etmiş bi vatandası sikayet ettim. görüntülü olarak yaptıgınız sikayetlerde kesinlikle ceza yazılıyor. ülkede milyonlarca araba varken sadece polislerin bu tür davranıslra engel olabilmesi beklenemez. vatandaslarda üzerlerine düşeni yaparsalar düzen daha rahat saglanır. genelde herkes klavye basında ülke yönetebiliyor malesef ama elini taşın altına sok denince amannn kim ugrasak deniliyor.

Yalnız burada bir açıklamaya ihtiyaç var:

APP basan kişi(ler) resmen sahtekarlık yapmıyorlar. Neden derseniz; aslında bu adamlar bizim vurguladığımız anlamda ''PLAKA'' basmıyorlar. Bu adamlar, üzerine istediğiniz şeyi yazdırabileceğiniz hobi ürünü bir ''levha'' basıyorlar. Zaten bir çoğu tabelacı bu işi yapanların.

O levhayı alıp araca takmak ve ''plaka'' yapmak tamamen araç sahibinin sorumluluğundadır.

O levhayı araca takmak suç mudur? Evet suçtur ama rakamlar ruhsatta yazan plaka bilgileri ile aynı ise yaptırımı ''dolandırıcılık'' kefesinde olmamalıdır.

Basınçlı su nedeniyle orijinal plakasının yazıları silinen ve bu plakayı yeniletmeyen kişi, APP kullanan kişiden çok daha ''dolandırıcıdır'' bana göre.

O benim düşüncem tabii. Her ne olursa olsun; kural, kuraldır. Baştan belirtilmişse kesinlikle uyulmalıdır.

Zaten bir kişi aracının plakasını herhangi bir şekilde gizliyorsa mutlaka çekindiği bir şey vardır.

Bu tür paylaşımlarda ki amaç APP plakalar, çakma zenon farlar veya cam filmleri gibi görsel şeyleri yerden yere vurmak değildir. Bu tür şeyler yasaksa herkes için yasaktır, kimse kullanmamalıdır, adamını bulan, parayı bastıran kişiye serbest olan şey neden sade vatandaşa neden yasak oluyor? Bizim devlet adamları neden yasaları net bir biçimde tanımlamaktan aciz kişilerden oluşuyor? Mesela cam filmine polis yasak diyerek ceza kesiyor, TÜV kısmen sakıncalı diyerek hafif kusurlu olarak kullanımına izin veriyor, ama mahkeme de hayır serbest kardeşim diyor. Yasaları hazırlayanlar bu tür şeyleri açık açık tanımlasalar da hepimiz rahat etsek olmaz mı?

Geri