APP Plaka...

ahmetokur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracıma APP plaka yaptırcam, aşağıdaki linkte var. Plakam 38 SS 787... Kesikli Fransız modelinde 8 rakamının ve 7 rakamının duruşu çok güzel oluyo...
Ve benim plakada da bol miktarda var fotoğraftan gördüldüğü üzere :yahoo:
Sanayiye gittiğimde çifti 60 tl gibi bi fiyat çekiyolar... İnternetten kredi kartıyla 30 liraya alıp 7 tl kargo ödeyerek 37 liraya halledicem...
Lakin bazı sorularım var... Muayenede sorun olurmu diyek kafam karışıyodu ama gözümün önünde bir Pejo APP plaka ile geçti... Bu plakaların montajı nasıl olacak? Bantla falan mı yapcaz. Yoksa çivi mi çakacaz :D Ve orjinal plakalar bagajda durcak, buna rağmen polis buna ceza kesermi? Teşekkürler...

http://www.sahibinden.com/ilan/hizm...me-24satte-teslim-cifti-30-tl-125859549/detay

4vt9.jpg

Büyük ihtimal ile mühürsüz plaka maddesinden ceza yersin...
bunun için sadece rakamları yapıp satanlar var, mühürlü plakanın üstüne yapıştırıyorsun..
ama onun cezası var mı bilemiyorum...
Birde plakayı dışarıda bastırıp mühür yaptırabiliyormuşsunuz diye duydum, doğrumu bilmem.. ama sizin örnek verdiklerinizi mobesalar karıştırabilir... bu da direk ceza yemenize sebep...
Geçen gün kırmızıda beklerken önümde duran BMW yi sağa çektirdi... baktım direk app plakalara bakıyordu... :)

MOBESE, EDS, Yollarda ortalama hız ölçen dijital okuyucular plakadaki harf ve rakamları okuyamadığığı veya yanlış okuduğu için APP plakalar yasal değil. TÜV sürücülerle papaz olmamak için bu tür şeylere fazla bulaşmamaya başladı, kontrol polislerin elinde. Plakaların üzerine yapıştırma harf ve rakam yapıştırmak da sorun çıkarır gibi, sonuçta resmi bir malzeme üzerinde tahribat yapılıyor diye ceza kesilebilir. Bazı sürücüler bu tür işlerin cılkını çıkardıkları için doğal olarak denetimler sıklaşıyor.

Plaka üzerindeki oynamaya bir örnek

8oaz.jpg

Plaka üzerine yapıştırma harf rakam yapıştırmaya bir örnek

b4ys.jpg

Ben ceza yemedim ama yiyenler var. Orjinalleri bagajımda tasıyorum bişi olursa diye.
Muayeneden hafif kusur geçiyorsun... Sorun yok =)

Peki ceza miktarı ne olur. 77 diyen var 94 diyen var 166 diyen var.

Hem yasal değil, hem de arabaya ne kattığını uzun süredir düşünüp dururum app plaka olayının, ziyadesiyle fuzuli geliyor.

bu app plakaklarının mühürlüsünede mi ceza yazıyolar bende yaptırmak düşünüyomda

Kırşehir'de plaka basım yeri isteğe göre mühürlüsünü yapıyor. Burada örneği çok :D 25 tl+ruhsat ve kimlik fotokopisiyle gidip yaptırdı çevremdekiler. Yani bi araştırın belki başka yerde de vardır ?

Geri