Araba gaz yemiyor ve aşırı yakıt tüketimi yardım

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan ozzyouz
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
O

ozzyouz

Bilgi Girilmemiş
Selamlar arkadaşlar .. Yeni kayıt oldum bu siteye artık sorunlarımı sizinle paşlaşmaktan onur duyarım .
Arkadaşlar araç gaz yemyor pedala bastıgımda sonradan yavaş yavaş ilerliyor... Bir anlam veremedim :( Şaşırdım ne yapacagımı şaşırdım .. :confused:
1.3 CDTI aracım km de şehir içi 20 ykr yakıor .. :cry: Jant ve lastikler deiştiğinde böyle sorun yaşayan oldu mu ?? bu kadar da farketmez herhalde 130 140 yakan araç bi anda 200 e fırlarmı :(
jantlar 15'' 195 50 15'te lastikler ..
Teşekkürler

Selamlar arkadaşlar .. Yeni kayıt oldum bu siteye artık sorunlarımı sizinle paşlaşmaktan onur duyarım .
Arkadaşlar araç gaz yemyor pedala bastıgımda sonradan yavaş yavaş ilerliyor... Bir anlam veremedim :( Şaşırdım ne yapacagımı şaşırdım .. :confused:
1.3 CDTI aracım km de şehir içi 20 ykr yakıor .. :cry: Jant ve lastikler deiştiğinde böyle sorun yaşayan oldu mu ?? bu kadar da farketmez herhalde 130 140 yakan araç bi anda 200 e fırlarmı :(
jantlar 15'' 195 50 15'te lastikler ..
Teşekkürler

aynı latik ölçülerini bende kullnıyorum, şehir içi kullanımda (dur-kalk trafik ve açık yol) ortalama 145 YKr civarında yakıyorum. bence hava debimetrene bir baktır. onun temizliği bayağı farkediyor, ayrıca hava filtrenin temizliği de çok önemli.

Öyle böyle ffark değilmiş ... arada 55 ykr oynuyor kesin bir iş var :S

benımde aracmda var 195 50 15R lastik&jant&egzosuzun susturucu çıkartınca
100liralık benzinle 550km yapıyorum..ilgünç :D

benim araçtada aynı ebat lastikler var ama yakıtta veya çekiş gücünde herheangibir degişiklik olmadı arabanda başka bir sorun olabilir

hava filtresi büyük etken. benim araçtada bu problem vardı. filtrede kutu içine döndüm baya farketti.

gaz yememesi hava filtresinden olabilir
ama o derece yakıt farkı ve gaz yememe problemi benim bujinin bir tanesinin ayağı kırılmıştı o zaman gördüm
ama aracın sesinde de büyük fark olur 3 silindir çalışınca

Geri