arabam şehir içi 350 ykr yakıyor sizce normal mi?

bence iyi.yeni honda civicler bazen 500 bazen 450 ykr yakıyor şehiriçi

Bende bir eski modeli var 30 litre benzinle 440 km yaptım. beykoz çengelköy asası sahil yolunda bende yol bilg. olmadığı için ortalamayı bilemiyorum bu hesaba göre 6.8 lt civarı bence süper şehirler arasında benim araç son zamlardan sonra bile 200 ykr geçmedi hiç.

4 ay önce 2000 model astra cd 1600cc 16v sedan araba aldım.Şehir içi kullandım hep.Kilometrede 348 ykr yakıyor.Acaba normal mi?Bu arabayı satın almadan önce memleketten onunla geldim ben kullandım (1174km)Yolu bulunca 200km bastım uzun süre 120km den aşa düşmedim neredeyse buna rağmen 235 ykr yaktı.Şehir içi bu kadar fark olması normal mi?Yoksa opel astra dedikleri gibi yakıtta gerçekten çok mu cömert.
Astrası olan arkadaşlar ölçtülerse şehir içi ne kadar yaktığını burada paylaşırsa çok sevinirim.:sorry:

Çok yakıyor. Bmc kamyonlar bile yakmıyor okadar.

istanbul kadıköyden bahsediyoruz, gayet de normal bi değer.istanbul trafiğinde sürekli kullanmak demek en aşağı 9-10lt yakmak demek 100kmde.şehirdışında da normal kullanımda 6-8lt arasında yakması gayet normal...

bence iyi.yeni honda civicler bazen 500 bazen 450 ykr yakıyor şehiriçi

100 YTL lik benzinle şehir içi 400 km den aşağı hiç düşmedim...yani max. 25 ykr/km yakıyor...

500 değil 400 yaksın 1 gün durmam satarım arabamı...ayrıca şehirler arası 46 lt benzinze 890 km yaptım buda aşağı yukarı 165 ykr/km eder... bilgilerinize...

araç:2008 civic 1.6 125 hp düz vites

civiclerin çok yaktığıa bende şahidim özellikle otomatik vitesli olanlarının...

100 YTL lik benzinle şehir içi 400 km den aşağı hiç düşmedim...yani max. 25 ykr/km yakıyor...

500 değil 400 yaksın 1 gün durmam satarım arabamı...ayrıca şehirler arası 46 lt benzinze 890 km yaptım buda aşağı yukarı 165 ykr/km eder... bilgilerinize...

araç:2008 civic 1.6 125 hp düz vites

arkadasım malatyada bu soyledıgın veriler normal. ancak istanbul şartlarında son benzın aldıgımda 145 ytl benzın aldım. 440 km yol yapmıştım bir onceki full dolumdan sonra. hesabını sız yapın artık. benzını alalı 3 hafta oldu. bende sehır içi 10 litre yakıyorum. yanı km de 35 ykr.

tabi benimki otomatik birde.

arkadaşlar kim ne derse desin yeni civic(özellikle otomatik olanları), en az 10 bin km ye kadar benzini içiyor.her yerde okudum ve gördüm.

Normal değerler.

Geri