arabam yatak sardıı

Geçmiş olsun.

Bence,yatak sarmasının nedeni:Önceki sahibinin,motor yağı'nın zamanı ve kilometresi dolduğu halde arabayı kullanmaya devam etmiş olması.Diye düşünüyorum.
450.000-500.000 kilometre yapmış vectra'lar gördüm.Saat gibi çalışıyorlardı.

Son düzenleme:
arkadaşım geçmiş olsun bende cengiz abiye katılıyorum muhahkak bi eksiklik vardır arkadaşta sebebi olmuştur.ben arabamı alalı5 ay oldu alırken opel servisine götürdüm kontrol ettiler ön takımda bi kaç değişecek parca vardı ve araba 160000 km deydi opeldeki ustalara sordum motor durumu nasıl diye şimdilik gayet guzel zaten opellerde yağına suyuna bak sıkıştırma 400-450bin km rahat yaparsın bugun cevrenize bakın ticari taksi olarak kullanılan clio albea lar bile 300-350bin km yol yapıyor

çok geçmiş olsun ... Cengiz abinin dedikleriine bende katılıyorum ... sanırım aracınız ya karter contasından yada keçelerden kaçırmıştır yüksek devirde yağ pompasının basıncından dolayı fazla yağ atmıştır ve en sonunda motor yağsız çalışıp oluşan ısıdan eritmiştir kusunetleri ... yanii gaza basmakla yatak sarmaz motor .... rutin olarak haftada bir kontrol edin yağını kaçak varmı terletme yapmış mı diye .... saygılar..

vallaha geçende yazmıştım yağ kartında 10.000 km yazıyodu geçen pazar esti bi yağına suyuna bakayım dedim çubuğu çektim bir baktım zift gibi olmuş bugün sabah fırsat bulup gittim usta baktı hemen değişelim dedi daha 4500 km yapmıştım neyse yağ filan değiştirdik yola çıktım arabanın gidişi değişti gaza bastıkça kükrüyo mübarek bence km yi beklemeyin ara sıra göz atın derim

bu 10binlik yağ muhabbeti beni hiç sarmıyor.ben 7bin-8bin km oldumu değiştiriyorum 100 lira için cuvalla para vermeyelim

Geçmiş olsun.
Arkadaşlarında belirttiği gibi gaza fazla yüklenmenin yataksarmasına bir etkisi yok.
Genellikle yağ , su seviyelerinin noksanlıkları ve yüksek ısı etken olur. Birde yağın özelliğinin bozulmasından kaynaklanır.
Malesef son zamanlarda 7500 kmde değişimi yapılan ayni kullanılan yağların değişim km sini her nedense 10000 km sınırına çıkardılar. Kullanılan yakıtı düşünecek olursak yağdan tasarrufa gitmek çok mantıksız oluyor.;)

geçmiş olsun kardeş bende yeni defransiyel yaptırdım olur böle şeyler kaza bela olmasında

Geri