arabanın arka tarafı besık gıbı sallanıyor

gentleman_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arabanın arka koltukda oturanı rahatsız eden besık gıbı bır sallanma var (ben on tarafdan cok hıssetmıyorum) ama ısın garip tarafı hızlanınca kesiliyor nedenı ne olabılır nelerı kontrol ettırmem lazım

bizim eski arabada patlamıstı amrtsler patlayınca kitlenip kalmıs 1 ay yayların üzerinde gitmisim sadece eski amerikan arabaları gibi sallaniodu arkası :D seninkide öle bisi olabilir yayların üzerinde gidio olabilirsin

yok son aşamada vurmaya başlar..vurmadan önce iyice yumuşar
hatta bagaj kısmından araca bastırdığın zaman 2 den fazla salınım yapıyorsa amotisör gitmiş demektir..ben bu şekilde biliyorum

Amortisörlerin biiri yada her ikisde patlak da olabilir tabi....

bizim eski arabada patlamıstı amrtsler patlayınca kitlenip kalmıs 1 ay yayların üzerinde gitmisim sadece eski amerikan arabaları gibi sallaniodu arkası :D seninkide öle bisi olabilir yayların üzerinde gidio olabilirsin
bılmıyorum kontrol ettırmem lazım okan tesekkurler

yok son aşamada vurmaya başlar..vurmadan önce iyice yumuşar
hatta bagaj kısmından araca bastırdığın zaman 2 den fazla salınım yapıyorsa amotisör gitmiş demektir..ben bu şekilde biliyorum

denemek lazım
aytekın abı

Bülent abi arka koltuğu kontrol et belki koltuktan da yapabilir .

yok özkan koltuktan olacagını zannetmıyorum

lastiklerin balans yada balon sorunu olabilir.amortisörlerde patlamış olabilir..

eğer sallantı yapıp bellii bir hızdan sonra kesiliyorsa amartisörden olacağını pek sanmıyorum, jantın yamulmuş büyük bir ihtimal veya lastik balon yapmıştır.
sallantı hangi tarafta daha fazlaysa oo lastiği söküp yedek lastiği tak, geçmesse diğer tarafı dene. sonra hangi jantın yamuk olduğunu tesbit edince onu düzelttir.
benim başımada gelmişti çukura düşmüştüm ve aynen senin dediğin gibi oluyordu, meğerse jant yamulmuş

Geri