arabanın arka tarafı besık gıbı sallanıyor

eğer sallantı yapıp bellii bir hızdan sonra kesiliyorsa amartisörden olacağını pek sanmıyorum, jantın yamulmuş büyük bir ihtimal veya lastik balon yapmıştır.
sallantı hangi tarafta daha fazlaysa oo lastiği söküp yedek lastiği tak, geçmesse diğer tarafı dene. sonra hangi jantın yamuk olduğunu tesbit edince onu düzelttir.
benim başımada gelmişti çukura düşmüştüm ve aynen senin dediğin gibi oluyordu, meğerse jant yamulmuş

balansı bozuk olsa yüksek hızda daha çok belli ederdi kendini bence jantta sağlam lastikte sağlam ben koltuk diyorum :)

balansı bozuk olsa yüksek hızda daha çok belli ederdi kendini bence jantta sağlam lastikte sağlam ben koltuk diyorum :)
mantiken öyle gibi geliyor fakat öyle olmuyor işte, nasıl bişeyse belli hızdan sonra sallanma kesiliyor, hatta öyle birşeyki tam hızını tutturursan öyle tatlı sallanıyorsunki aheste aheste anlatamam:)

mantiken öyle gibi geliyor fakat öyle olmuyor işte, nasıl bişeyse belli hızdan sonra sallanma kesiliyor, hatta öyle birşeyki tam hızını tutturursan öyle tatlı sallanıyorsunki aheste aheste anlatamam:)

alla alla :D kesilmemesi gerek esasında :) kesmeyin sallamayı :D size tesadüf olmuş normalde yüksek hızda belli eder kendini balansızlık ... tabi dediğiini denemekle bi kayıp olmaz...

yok son aşamada vurmaya başlar..vurmadan önce iyice yumuşar
hatta bagaj kısmından araca bastırdığın zaman 2 den fazla salınım yapıyorsa amotisör gitmiş demektir..ben bu şekilde biliyorum

yok aytekın abı oyle bır sallanma yok

eğer sallantı yapıp bellii bir hızdan sonra kesiliyorsa amartisörden olacağını pek sanmıyorum, jantın yamulmuş büyük bir ihtimal veya lastik balon yapmıştır.
sallantı hangi tarafta daha fazlaysa oo lastiği söküp yedek lastiği tak, geçmesse diğer tarafı dene. sonra hangi jantın yamuk olduğunu tesbit edince onu düzelttir.
benim başımada gelmişti çukura düşmüştüm ve aynen senin dediğin gibi oluyordu, meğerse jant yamulmuş

bugun soyle bır baktımda on tekerde bır balonlama var ama arkalarda yok jantda da bır sorun goremedım

bırde bu sallanmayı sureklı yapmıyor arasıra oluyor

öndeki balon direksiyonda hissettirir..
bu arada balon derken yanaktaki balon etkilemez o kadar lastiğin yere değen yüzeyinde de olabiliyor.yanaklara baktığında birşey görünmez havası az ise yine belli olmayabilir ama havayı tamamladığında yada içindeki havanın genleşmesinden sonra belli olur.

lastikleri ön-arka yaptırın isterseniz öyle deneyin birde...

öndeki balon direksiyonda hissettirir..
bu arada balon derken yanaktaki balon etkilemez o kadar lastiğin yere değen yüzeyinde de olabiliyor.yanaklara baktığında birşey görünmez havası az ise yine belli olmayabilir ama havayı tamamladığında yada içindeki havanın genleşmesinden sonra belli olur.

lastikleri ön-arka yaptırın isterseniz öyle deneyin birde...

on sag tekerde yanakda kucuk bır balonlama var

yarın daha detaylı bakacam olmazsa ustaya gosterecem artık ne yapalım

bugun sanayıye gıttım ustaya arabada bır sallanma var yolda gezıyor dedım bana soyledıgı laf opelde yolda gezme olayı olmaz dedı ve ben hıc agzımı acmadan o saydı arka tekerlerı on tekerdenmı sokup arkaya taktın lastıklerın havaları nasıl balonlama varmı hızlanınca duzelıyor ve bunu sadece duz asfaltda yaptıgınımı sordu agzım acık sekılde dınlerken evet dedım ve bana bunun lastıklerden kaynaklandıgını lastıklerın ıc tellerının koptugunu ve bunun yalpalamaya neden oldugunu soyledı lastıklerı degıstır duzelır dedı bende helal olsun sıze dedım ve oradan ayrıldım

Bizim şirket aracındada var sallanma, özellikle beton asfaltlarda 3-4. viteslerde belli ediyor. hızlanınca belirsizleşiyor ama başka bir araca binince anlıyorsunuz varlığını.
Sorduğumda lastiklerin hatalı üretim olduğunu ve çukur v.s. etmenlere dayanıksız olduğunu söylediler.
araç 2008 albea ve hala o şekilde kullanıyoruz :) Rent a car şirketi cimri biraz :D

Lastikerin yeni yada garantisi varsa aldığın yerin başını ağrıt biraz

Geri