arabanın göğsüne gps takıyorum anten hakkında acill bilgi lazım

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan namesut
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

namesut

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaslar merivamın cd calar yerine 7 inç navi takmak istiyorum navi geldi fekatttt evde felan cekmiyor navi acaba göğüstede cekmezmi yada yetersizmi olur sinyal gücünü arttırmak için ne yapabilirim..:sorry:

navigasyonda harci anten çıkışı varsa ordan çıkış alarak kapı direğinden ön cama ulaşabilirsin.böylece sinyal güçlü olur.
ama böyle bir çıkış yoksa.cd çalar bölümünden de büyük ihtimal sinyal alır.ama zayıflar.denemek lazım aslında.

acaba içini açsam navigasyonun anten olarak heralde bakır plak benzeri bişey olsa arabaanın radyo aneteninden lehim atsam sorun olurmu iş sonrası arabanın orjinal teybini iptal edecem zira aldıgım navda hepsi mevcut daha önce böle bi uygulama gören bilen varmı?

radyo anteni navigasyon sinyali toplar mı emin değilim.
ama harici çıkışı yoksa bile içini açarak anten girişlerine ulaşabilirsin.daha sonra bir gps anteni alarak ön cama monte edip kabloyla cihaza bağlayabilirsin.

Navigasyon aletinin sitesine girip güncelleyin. Haftada bir uyduların yeri değişiyor. Benim de güncellemediğim zaman 3 4 dk'da buluyor ve sinyal nrmal seviyeye yakın oluyor ama güncelleyince iyi çekiyor hatta evin içinde. Tabi arabaya takınca güncellemesi de olmaz ama genede soun olacağını sanmıyorum.

Cihazın anteni bu işlerde çok önemli. Bazı cihazların sinyal alışı zayıf.
Dışarı çıkınca bile 10dk da bağlanan cihazlarda gördüm
Bendeki evin içinde bile açılır açılmaz bağlanıyor.
Yalnız GPS antenleri çok hassastır. Uyduları yakalamak için çok düşük mv seviyelerinde çalışıyor havya lehim vs değidrirseniz anten bozulabilir. Zaten radyo anteni GPS sinyali almaz.
Yapabilirsen cihazın içindeki anteni ön camın önüne uygun kablo ile taşımak. içindeki anten muhtemel aşağıdaki gibi bişeydir.
+ Teybi söküyorsunuz ses için anfiniz varmı.?

A-131-GPS-antenna.jpg

Son düzenleme:
evet yeni yurt dısından aldı hd kalitede windows ce li bluetooth mp4 mp3 radyo ıgo navigasyon wireless geri görüş kamerası herşey set aldım ve bekledigimden kaliteli cıktı navi dışarda 10 sn içinde buluyor ama evde cekmiyor etraf her taraf kapalı ondnda etkilidir. bu aksam içini acmaya calıstım navinin bü türlü acamadım normalde elim yatkındır bu tur ince işleri yaparım ama acamadım acamadım bu sebepten cekip cekmedigini göğüse teybi söküp eğreti tutturarark test edecegim eger sinyal kalitesi 4 cizginin altına düsmezse projeme devam edecegim 400 w bir anfim var o kadar kaliteli ses vermesine gerek yok sadece orjinale yakın olması icin ugrasıyorum içini acabildseydim acma kapama dusu için kablo uzatacaktım ama işim zor oldu şimdi...

bende gps anteni var sanırım

Harici anten baglanti yeri olmamasi hem iyi hem kotu.
Demek ki gucu yeterli ve ihtiyac yok. Ozel filmli vs camlariniz varsa kotu.

Standart camlarda Aletin icindeki anteni arabanin icinden kolaylikla almasi lazim.
Anten icin sakin aleti acmayin sokmeyin.

Geri