arabanın göğsüne gps takıyorum anten hakkında acill bilgi lazım

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan namesut
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
şöyle yapmayı planlıyorum ünivdeyken hocaların dedigi manyatik rezonans etkisiyle sinyalı güclendirmeyi düşünüyorum ince bakır plakları milimlik boşluklarla 3m yapıştırıcıyla gps nin arkasına döşüyecem ve plaklar arasasına 12 v verecem bu elektrik ve bakır bllok ların etkileşimiyle bi manyetik alan oluşacak en yakında bulunan çekici kuvvetle yani gps nin dahili antenini etkilemesini ve tetiklemesini düşünüyüroum eger tezim tutarsa arabanın içi biraz negatif yüklecek biraz gergin olacam ama :D anten inanılmaz ceker diye düşünüyorum....

Cihazın anteni bu işlerde çok önemli. Bazı cihazların sinyal alışı zayıf.
Dışarı çıkınca bile 10dk da bağlanan cihazlarda gördüm
Bendeki evin içinde bile açılır açılmaz bağlanıyor.
Yalnız GPS antenleri çok hassastır. Uyduları yakalamak için çok düşük mv seviyelerinde çalışıyor havya lehim vs değidrirseniz anten bozulabilir. Zaten radyo anteni GPS sinyali almaz.
Yapabilirsen cihazın içindeki anteni ön camın önüne uygun kablo ile taşımak. içindeki anten muhtemel aşağıdaki gibi bişeydir.
+ Teybi söküyorsunuz ses için anfiniz varmı.?

A-131-GPS-antenna.jpg
benımkı buna benzıyor cama bıle cıkarmaya gerek kalmadı konsolun ıcınde cekıyor bazen hava kapalı oldugunda kademe cekmesı azalıyor usundegımden camın orya cıkarmadım :D

benımkı buna benzıyor cama bıle cıkarmaya gerek kalmadı konsolun ıcınde cekıyor bazen hava kapalı oldugunda kademe cekmesı azalıyor usundegımden camın orya cıkarmadım :D

Senin cihaz tomtom burak anten olmasada çeker sanırım:)

hocam ev içinde çekmiyor diyosun zaten çekmesi mümkün değilki cam kenarına yakınsan çekebilir onun dışında çekmemesi normal

hocam ev içinde çekmiyor diyosun zaten çekmesi mümkün değilki cam kenarına yakınsan çekebilir onun dışında çekmemesi normal

Çekmesi mümkün, Cihazda kullanılan antene göre hassasiyet değişiyor.
Bendeki cihaz evin içi dışı var farketmiyor cihaz açılırken bağlanıyor.

Ben içini açtım ve bakır tel ile uzattım anteni o bakır anteni de bakır plakaya lehimledim o bakır levhayı da gps nin arkasına japonla yapıştırdım.

Sonuç:
camın önünden başka yerde çekmeyen gps yi aracın küllüğüne çift taraflı bantla yapıştırdım evde araçta her yerde anında çekiyor.

benim navi şapkanın içersinde ve kapalı ortamda çekiminde bir sıkıntı yaşamadm

hatta ilk aldığımda evin içerisinde denedim evin içerisinde dahil çekti anten ile alakaşı olmalı ürün navtech

Geri